Konsantrasyon eksikliği tedavisi, fiziki ve zihni olarak enerjimizi belirli bir noktaya sabitlememizdir. Kısa ve öz olarak açıklaması budur. Bütün dikkatimizi bir noktaya toplayarak bütün öğrenme algılarımızı aynı yöne çevirerek, maksimum seviyede bir konsantrasyon sağlayabiliriz. Dikkatimizi kuvvetlendirmek, ilgisizliğimizin üstesinden gelmek ve elimizde bulunan fiziksel ya da ruhsal kuvvetleri yönetmek için konsantrasyonumuzu kontrol etmeyi öğrenmeliyiz.

Konsantrasyon Eksikliği Tedavisi

İlk olarak konsantrasyon, olamamamızın nedenlerine kısaca bakalım; Aklımıza bir şeylerin takılması, işteyken bile onu düşünmek, aşk acısı çekmek bile konsantrasyon bozukluğu nedeni sayılabiliyor. Kısacası sizi etkileyecek olaylardan kaçınarak kafanızın rahat olması çok önemli bu tür olaylara zemin vermezseniz, konsantrasyonunuzu her geçen gün daha iyi bir seviyeye taşıyabilirsiniz. Çocuklarınızda ki konsantrasyon bozuklukları için ya da her yaştan insanlar için bitkisel konsantrasyon eksikliği tedavisini uygulayabilirsiniz.

Ayyu.net ekibi olarak biz uzman doktorlara gitmenizi öneriyoruz. Aynı zamanda Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi uzman doktorlarımızın konsantrasyon eksikliği için önerdiği bitkisel kürleri de evinizde deneyebilirsiniz.

Konsantrasyon eksikliği için bitkisel kür tarifi

Çörek otu yağı 50 ml, çörek otu 25 gram, karanfil 25 gram, anason 20 gram, rezene 10 gram ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Güvendiğiniz bir aktardan bu malzemeleri temin edebilirsiniz. Bütün bitkilerimizi güzelce öğüttükten sonra yağın içine karıştırarak çörek otu yağının bir hafta boyunca dinlenmesini sağlayınız. Daha sonra sabahları aç karına bir çay kaşığı ağızda sakız gibi çiğneyerek tüketiniz. Özellikle sınav dönemindeki öğrenciler ders çalışırken bu bitkisel kürü deneyebilirler. Zihinlerini ve konsantrasyonlarını en üst seviyeye taşıyabilirler.

Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Kızamık Aşısı başlıklı makalemizde kızamık aşısı, kızamık aşısı nasıl uygulanır ve kızamık aşısı nezaman yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla