Konjonktivit Göz iltihabı Vakaları, sıcakların artmasıyla birlikte İstanbul da birçok kişide konjonktivit göz iltihabı vakaları artıyor. Göz iltihabı gözlerde kızarıklık, gözlerde kaşıntı, göz akıntısı, göz çapakları oluşumu ile belirtilerini gösteriyor. Şeffaf zarın iltihaplanmasıyla birlikte bir bakteri ya da virüsün neden olabileceği etmenler olabilir. Tehlikesini önlemek için tedavi edilmelidir. Genel olarak ufak çocuklarda görülen konjonktivit göz iltihabı vakası bulaşıcıdır. Aynı sınıftaki, çocukların birbirlerine bulaştırma olasılığı çok yüksek seviyelerdedir.

Göz iltihabının teşhisini koymak için yukarıdaki belirtilere sahip olan kişilerin, bu iltihaba %80 oranın yakalandığını gösterir. Uzman göz doktorlarının kontrolünde size vereceği göz damlaları ile tedavi edebilir, iltihabı engelleyebilirsiniz. Bunun için eğer yukarıdaki hastalığın belirtilerine sahipseniz, en yakın sağlık kuruluşuna gitmenizi, ayyu.net ekibi olarak tavsiye ediyoruz.

Bunun haricinde “konjonktivit göz iltihabı
 hastalığından korunmak için ellerinizi gözlerinizden olabildiğince uzak tutunuz. Eller genelde her şeye ellediği için, bakteriler parmak uçlarınızda bulunur ve göz ile temasınızda bulaştırırsınız. Ellerinizi, sık sık sabunlu su ile yıkayınız. Havlu ve banyo da kullandığınız, tüm havluları günlük olarak yıkayınız, değiştiriniz. Yastık kılıflarını değiştiriniz. Giyim eşyalarınızı değiştiriniz. Göz makyaj malzemelerinizin yeni olmasına, yan sanayi olmamasına özen gösterinizi. Başka kişilerin göz makyajları ya da havlularını kullanmayınız.

Göz iltihabına zemin hazırlamamanız için yukarıdaki önerilerimizi dikkate alınız. Sağlıklı günler dileriz. Göz iltihabı konjonktivit korkulacak bir hastalık değildir, Ancak tedavi olmanız, için size en yararlı ve doğru bilgiyi uzman doktorlar muayeneden sonra verecektir.

Bir önceki yazımız olan Gaz Sancısı Nasıl Geçer başlıklı makalemizde gaz sancı nasıl geçer, gaz sancısı için öneriler ve gaz sancısı için tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla