Klimanın sağlığa zararları, klimanın sağlığa zararlı etkileri olduğu açıklandı. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak ve burun boğaz ana bilim dalı öğretim üyesi Profesör Doktor Barlas Aydoğan aşırı sıcaklarda klima kullanımının arttığını belirterek vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmalarını söylüyor. Özellikle ısı seviyelerini, abartmamalarını söyleyen Profesör Doktor Barlar Aydoğan oda sıcaklığını 23 dereceden altına indirmemenizi aksi halde ciddi sağlık problemleriyle karşılaşabileceğinizi söyledi.

Klimanın Sağlığa Zararları

Klimanın sağlığa zararlarından bir örnek verecek olursak, hava sıcaklığının arttığı ve insanların serinleme hissinin oluşarak klimalara yüklenmesinden kaynaklanan nedenlerden dolayı klima ortamdan kaynaklanan ısı değişikliği sebebiyle vücudun sıcak, soğuk olarak dengesini bozduğu için felç riskini arttırdığı ve felç olma riskini arttırarak çeşitli enfeksiyonlara sebep olabileceğini açıkladı.

Misafir odanızda klima çalışırken, 
mutfağa giderek orada kalacağınız bir 15 dakika ile vücut aynı anda sıcak ve soğuk hava şartları yüzünden metabolizmasını ve vücudun dengesini bozmada etkin rol oynuyor. Bu yüzden oda sıcaklıklarınızı dış sıcaklığın çok altında olmamak kaydı ile ayarlayarak felç riskinizi en aza indirmeniz konusunda uzman doktorlar uyarıyor. Aksi halde klima felç yapabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Enerji içeceğinin Zararları başlıklı makalemizde enerji içeceğinin kalbe zararları, enerji içeceğinin zararı ve enerji içeceğinin zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla