Kıvırcık Saçlar için Saç Bakımı, kıvırcık saçlarınıza nasıl şekil verebileceğiniz biliyor musunuz? Saç bakımlarında en çok zor olan saç tiplerinden birisi olan kıvırcık saç tipine uygun olan saç şekillendirmelerden bahsedeceğiz.

Kıvırcık Saçlar için Saç Bakımı

Öncelikle, her banyo yaptığınızda ya da saçınızı yıkadığınız da kıvırcık saçlarınıza özel saç bakımı ürünlerini kullanmalısınız. Kıvırcık saçları olan kişilerin saçları ne kadar kısa ise saç daha çok kıvrılma yaşayacaktır. Kıvırcık saçlara sahip olan kişilere önerimiz ise, saçlarını kısa kesim yerine uzun kesim tercih etmelidir.

Kıvırcık olan saçlarınıza nasıl şekil verebilirsiniz?

Saçlarınızı yıkadıktan sonra, bir süre kuruması için bekleyiniz. Bu işlemin ardından ilk olan ıslanma geçecektir. Ardından jöle ile her bölgeyi saç dipleriniz hariç jöleleyin. Bu uygulamanın ardından kalın dişli bir tarak tercih ederek saçlarınızı tarayınız ve yapmak istediğiniz şekli parmaklarınızla verin.

Kıvırcık saçlara sahip olan bayanların değişik tercihleri olabiliyor. Örnek vermemiz gerekirse, atkuyruğu gibi bir model tercih eden bayan saçlarını ilk önce düzleştirmelidir. Bunun için de saç diplerine uygulanacak olan sprey ile atkuyruğu daha bir hoş duracaktır.

Kıvırcık saçların en fazla bakımı, serumlardan geçmektedir. Çeşitli bakım serumlarını uygulayarak, elinizle bukleler vererek daha hoş ve özel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kepekli Saçlar için Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde kepek ve saç dökülmesi için bitkisel çözüm, kepekli saçlar için bitkisel çözümler ve kepekli saçlar için bitkisel tedavi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla