Kırışıklıklar öncelikle biz bayanlar en büyük şikâyetidir. Karışıklık kadınların sinirlerini ve psikolojini bozar. Milyonlar vererek aldığımız kırışıklık giderici kremleri de bir işe yaramayınca adeta çılgına döneriz. Ancak kırışıklık giderici maske tarifleri de mevcuttur ve işe yaradığına dair çok güzel dönüşler de alınmıştır. Haydi, hep beraber bu kırışıklık giderici maske tariflerine birlikte göz atalım.

Kırışıklık Giderici Maske Tarifleri

1 çorba kaşığı süzme peynirini, 2 çorba kaşığı ekşi kremayı  1 tatlı kaşığı tuza karıştırarak yüzünüze sürün. Ortalama 15-20 dakika bekledikten sonra ilk önce ılık sonra da soğuk suyla durulanın. Ardından nemlendiricinizi sürün. Ancak bu maskeyi 6 hafta boyunca haftada 1 ya da 2 kez uygulamanız gerekmektedir. Bir diğer kırışıklık giderici maske tarifi ise şöyle;  2 çorba kaşığı keten tohumunu 2 fincan su ile karıştırıp, tohumlar yumuşayana kadar kaynatın. Eğer kırmızı kılcal damarlarınız yoksa dayanabildiğiniz sıcaklıktaki püre haline gelmiş tohumları yüzünüze güzelce sürün. Kırmızılık ya da belirgin damarlarınız varsa mutlaka karışım soğuduktan sonra yüzünüze sürün. Ortalama 20 dakika bekleyin.  Önce ılık daha sonra ise soğuk su ile yüzünüzü güzelce yıkayın. Ardından da kaliteli olan nemlendiricinizi masaj yapar halde sürün.

Kadınlar için güzellik çok önemlidir. Unutmayalım ki çirkin kadın yoktur. Bakımsız kadın vardır… Bu nedenle kırışıklık giderici maske tariflerini mutlaka denemelisiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Gözaltı Morlukları için Etkili Maskeler başlıklı makalemizde göz altı morluklar için maskeler, göz altı morlukları için en etkili maske ve göz altı morlukları için maskeler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla