Kilo aldıran besinlerin, yiyeceklerin, tatlıların, meyvelerin ve içeceklerin listesini Ayyu.net ekibi olarak paylaşıyoruz. Özellikle yaz mevsimine kilolu girmek istemeyenler ve fazla kilolarından bu yiyecekleri diyet listelerinden çıkararak, daha çabuk zayıflaması adı altında kilo aldıran besinlerin listesini açıklıyoruz.

Kilo Aldıran Besin Listesi

Yazları genelde, insanlar hafta sonları aileleriyle birlikte, arkadaşlarıyla birlikte pikniğe giderler. Yüzerler, yüzme sporunun ardından da güzel bir mangal keyfi yaparlar. Serinlemek için yaz mevsimlerinde soğuk içecekler ya da dondurma gibi yiyeceklerle serinlemeye çalışırlar.

Uzman doktorların araştırdığı gözlemlere göre kilo aldıran besinler; Genel olarak fast food tipi yiyecekler, sucuk ekmek arası, sosisli, sandviç gibi yiyeceklerin kilo aldırdığı kanıtlanmıştır. Mangalda yapılan sucuk türleri de size fazla kilo olarak dönebilir.

Şekerli meyve suları ya da enerji içecekleri, buzlu çaylar gibi soğuk içeceklerde kilo aldırıcı özelliklere sahip liste arasında. Dondurmada bulunan kalori miktarı yaklaşık olarak 400 civarındadır. Kızartılmış patates de aynı şekilde fazla kilo aldırıyor.

Kızartılmış hiçbir yiyeceği ve besin maddesini uzman doktorlar tavsiye etmiyor. Abur cubur yiyeceklerden kaçınmanızı, Ayyu.net ekibi olarak öneriyoruz. Sağlıklı beslenerek düzenli spor yapın. Kalbinizin ve cildinizin genç görünümü sizin elinizde.

Bir önceki yazımız olan Hangi Yemekler Kilo Aldırır başlıklı makalemizde bebeklere hangi yiyecekler kilo aldırır, hangi saatlerde yemek yemek kilo aldırır ve hangi yemekler kilo aldırır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla