Keten tohumu maskesi, keten tohumu maskesi nasıl yapılır, keten tohumu maskesi yapan var mı? Özellikle çilleri olan bayanların ve erkeklerin tercih ettiği bir maskedir. Keten tohumunun insan sağlığına birçok faydası olduğu gibi cilt için de maske olarak kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

Keten Tohumu Maskesi Tarifi

Keten tohumu ile yapacağınız maske sayesinde, çillerinizi tedavi edebilir. Cilt kırışıklarının önüne geçebilir ve sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz. Doğal olarak maske tariflerinden en çok tercih edilenlerden bir tanesidir.

Keten tohumu maskesini nasıl hazırlayabilirim?

Bir yemek kaşığı çekilmemiş keten tohumunu bir su bardağı suda kaynatın. Daha sonra bu karışımı sümüksü bir salgı olarak elde edeceksiniz, kaynama işleminden sonra. Ardından bu karışımı yüzümüze sürüyoruz ve yaklaşık olarak yarım saat bekletiyoruz. Sonra yüzümüzü yıkayarak, işlemi sonlandırıyoruz. Sivilceler ve lekeler için çok özel ve doğal bir maskedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde kayısı maskesi, kayısı maskesi faydaları ve kayısı maskesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla