Kerevizin faydaları nelerdir? Kerevizin strese çok iyi geldiğini biliyor muydunuz? Kereviz bitkisi çok besleyici bir sebze olarak bilinmektedir. İçerisinde bulundurduğu A vitamini, B vitamini, C vitamini olarak çok vitaminsel ve fosfor, çinko, mangan, gibi mineralleri de bünyesinde barındırmaktadır.

Kerevizin Faydaları

Kerevizin faydalarını ayyu.net ekibi, olarak açıklıyoruz. Kereviz stresi önler, sinirli kişilerin özellikle bu besini haftada 2-3 kez tüketmelerini tavsiye ediyoruz, binevi sinir hapı niteliğindedir. Bunun dışında ağız kokusu giderici özelliği vardır. Cinsel isteksizlik yaşayanlar, partnerini mutlu edemeyen kişiler, kereviz ile cinsel isteğini arttırabilir. Böbrek taşlarının dökülmesine yardımcı olur. Unutkanlık hastalığı olanların, kullanılması tavsiye edilir, hafıza güçlendirir, zihni açar.

Kerevizi nasıl ve nerelerde kullanarak, tüketebilirim?

Kerevizin yemeğini yapabilirsiniz, salata olarak sofranızda tüketebilir, ara öğünlerde de yiyebilirsiniz. Bunun dışında kereviz suyunun da çok fazla faydası vardır. Mide asidi ve idrar hastalıkları olanların, kerevizi kaynatıp suyunu içmeleri tavsiye edilir. Kereviz ayrıca adet düzensizliğini de düzene sokarak, çok faydalı bir besin kaynağıdır.

Uzman doktorların araştırması neticesinde kerevizin özellikle son yıllarda stres ve sıkıntı  tipinin arttırdığı bir ortamda, uzmanların önerileri, haftada 2-3 kez olmak üzere kereviz tüketilmesi, stresin önüne geçerek, daha sağlıklı bir insan ilişkileri kurarak, yakınlarınızı ve çevrenizdekilerle aranızı daha iyi tutabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Keçi Sütünün Faydaları başlıklı makalemizde keçi sütü faydaları, keçi sütü faydaları nelerdir ve keçi sütünün faydaları ahmet maranki hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla