Kepekli saçlarınızdan artık, sıkılmadınız mı? Birçok kepekli saçların sebebi, genel olarak bakıldığında, içsen nedenlerden kaynaklanmaktadır. Nedir bu sebepler? Örneğin; sağlık sorunlarınız, hormon bozuklukları, yetersiz beslenme, şeker hastalığı, gibi nedenlerden kepeklenme kaynaklanabilir.

Kepekli Saçlar için Bitkisel Çözüm

Bunun dışında saçınıza uyguladığınız kozmetik ürünlerinin de çok etkisi vardır. Saç jölesi, sprey gibi çeşitli maddeler de kepek sorununu ortaya çıkarabilir. Bayanların, boya yaptırmaları, perma gibi işlemler de kepek olmasına etken sebepler arasında yer almaktadır.

Kepekli saçlar için bitkisel çözüm mümkün müdür?

Evet, mümkündür, kepekli saçlarınız için uygulayabileceğiniz, bazı saç bakımı için bitkisel çözümler vardır. Bunları, ayyu.net ekibi olarak, paylaşıyoruz.

Kepekli saçlar için bitkisel bakım formül

Çemen tohumu ile kepek sorununu ortadan kaldırınız. Çemen tohumlarını geceden bir su dolu kaba bırakınız. Ve elde ettiğimiz macunu, saç derimizi masaj yoluyla sürelim, uygulayalım. Yaklaşık olarak 15-20 dakika saçımızda kaldıktan sonra, ılık su ile saçımızı yıkayabiliriz.

Bu bitkisel formül kepeğin önüne geçtiği gibi, saç kırılmaları, dökülen saçlar ve saç çıkarma gibi birçok bitkisel besin takviyesindedir.

Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Fındık Yağı ile Saç Bakımı başlıklı makalemizde fındık yağı, Fındık yağı ile bitkisel bir saç bakımı yapabilir misiniz? Fındık yağı saçıma iyi gelir mi? Fındık yağı saçımı uzatır mı ve saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla