Kepçe kulak tedavisi için gereken çözümleri Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Operatör Doktor Orhan Murat Özdemir açıkladı. Kepçe kulak olmasından ve bunu yaşam boyunca sorunsal hala getiren, kişilerin ruh sağlığı bozulabilir, uyarısında bulundu. Kepçe kulakları olanlar ya saçlarını uzatarak kulaklarını kapatıyor ya da değişik formüller uygulayarak, kulaklarını saklıyorlar. Ancak, basit bir estetik operasyon ile birlikte daha simetrik ve kıvrımlı kulaklara sahip olabilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyatı neden yapılır?

Kepçe kulak ameliyatı daha çok kulakları başa daha fazla yaklaştırmak, eksik olan kıvrımlarını düzelterek estetik bir operasyon ile düzeltilmesi amaçlanmaktadır. Operatör Doktor Murat Özdemir kepçe kulağı olan kişiler ve estetik operasyon geçirmek isteyenlerin yaşlarının 20 yi geçmeden tedavi edilmesini söylüyor.

Kepçe kulak tedavisi riskli mi?

Kepçe kulak ameliyatında lokal anatestezi ile birlikte klinik ortamlarda yapılan ve genel olarak %100 başarılı biten bir ameliyattır. Hastanede en fazla bir gece geçirmeniz gerekebilir, gerekli sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra, ameliyat süresi yaklaşık olarak 1-2 saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrası, yürüyebilir, konuşabilirsiniz.

Kepçe kulak tedavisi sonrası

Kulaklarım tam olarak ne zaman iyileşir? Ameliyatın sonrasında başınız ve şekillendirme için, kafa bölgenizi sarılacaktır. Kulaklar birkaç gün ağrı yapabilir, bu ağrıyı çeşitli antibiyotikler ile kesiyoruz. Sargı başınızda yaklaşık olarak 2-3 gün kalacaktır. Daha sonra tekrar bir sargı daha üzerine sarılır. Dikişiler genel olarak yaşa bağlı olarak alınmaktadır. Dikişler yaklaşık olarak 8 gün kalır, eriyen dikiş ile dikildiği için dikişleriniz iyileştiği gibi kendileri erimeye başlar.

5 Yaş ve üstü her çocuk için “kepçe kulak tedavisi” mümkündür. Kesin sonuç almak için kulak derisini ve kıkırdak yapısını uzman doktorlar inceledikten sonra, ameliyata alıp almayacakları konusunda size detaylı bilgiler sunar. Kepçe kulak tedavisinin ücreti 2 bin TL ile 4 bin TL arasında değişmektedir.

Sağlıklı günler.

 

Bir önceki yazımız olan Estetik ile Boy Uzatma Ameliyatı başlıklı makalemizde boy, boy uzatma ve boy uzatma ameliyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla