Keçi sütünün faydalarından yararlanarak haftada en az 3 kere tüketmeniz tavsiye ediliyor. Keçiler genel olarak, doğada, dağda otlatılıyor. Yeni oluşan tüm yeşil bitkileri filiz halindeyken tüketiyorlar, tamamen organik ve sağlıklı besleniyorlar. Hazır yemler ile beslenmiyorlar. Buda sütü çok doğal ve faydalı yapıyor. Uzman doktorlar özellikle astım rahatsızlığı olanlar, alerjik hastalıkları olanlar ve öksürük gibi birçok hastalığın tedavisinin beslenme programında muhakkak keçi sütünün yer alması gerektiğinin altını çiziyor.

Keçi Sütünün Faydaları

Keçi sütü eğer düzenli ve programlı tüketilirse, egzama, astım, sindirim problemleri ve varis gibi birçok hastalığın üstesinden gelerek, bu hastalıklara karşı vücudunuzun direncini arttırarak, bağışıklık sisteminizi güçlendiriyor. Ayyu.net ekibi olarak, keçi sütünün faydalarından biraz bahsedelim. İnek sütünden ve diğer sütlerden her oranda daha yüksek ve sağlık olan keçi sütünü tüketmeniz için nedenler şöyledir.

Ellerde yüzlerde ve cinsel bazı bölgelerinizde oluşan tüm egzamalı hastaların tedavisinde tüketilmelidir. Kalp krizi riskini azaltır. Kansere karşı en etkili besin kaynağıdır. Cildinizi güzelleştirir. Cilde canlılık verir. Kalsiyum oranından da zengin olan keçi sütü, kemik gelişimi için de çok etkili ve faydalıdır. Sağlıklı günler.

Bir önceki yazımız olan Karnabaharın Faydaları başlıklı makalemizde karnabahar faydaları ibrahim saraçoğlu, karnabahar faydaları nelerdir kısaca ve karnabaharın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla