Kayısı maskesi nasıl yapılır, kayısılı yüz maskesi, kayısı maskesi faydaları, kayısı maskesi suna Dumankaya ve ebru şallı tarafından kullanılıyor ve öneriliyor. Cildinizi güzelleştirmek için doğal maske tariflerinden faydalanabilir ve yararlanabilirsiniz. Kayısının bünyesinde bulundurduğu vitaminler ve mineraller sayesinde yüzünüz yenilenecek.

Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır

Ebru Şallı kayısı maskesini cildini güzelleştirmek isteyenler için öneriyor. Güzellik uzmanı Suna Dumankaya’da kayısı maskesi tarifini paylaşanlar arasında yer almaktadır. Bu doğal maskeyi nasıl kullanmalı ve hazırlamalısınız? Ayyu.net ekibi, olarak açıklıyoruz.

Bir tutam defneyaprağı, bir tutam tarçını kayısı suyunda pişirin. Bir adet yumurta ve yarım fincan süt karıştırınız daha sonra krem haline getiriniz. Bu işlemden sonra hazırladığımız karışımı yüzümüze güzelce yedirerek sürelim. Ardından yüzümüzde 30 dakika kadar bekletelim. Daha sonra ılık su ile yüzümüzü yıkayalım. Bu maske, yüz bölgemizdeki sivilceleri giderir, yeni sivilcelerin oluşumunu engeller ve cildimize tazelik, parlaklık kazandırır.

 

Bir önceki yazımız olan Kayısı Maskesi ile Cildinizi Yenileyin başlıklı makalemizde kayısı maskesi, kayısı maskesi faydaları ve kayısı maskesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla