Kaş epilasyonu nedir? Kaş epilasyonu nasıl yapılır? Kimlere uygulanır? Erkeklerde ve kadınlarda kaş epilasyonunu inceliyoruz. Genel olarak günümüz şartlarında kadınların ve erkeklerin istenmeyen bölgelerdeki tüylerinden kurtulmanın son trendi epilasyon olarak gözlemlenmektedir. Aşırı bir şekilde tüylü olan kaşlarınızı, ya da kaşınızın ortasında bitişen ve tamamen kapanmasına neden olan tüyleri cımbız, ya da ip ile aldırmadan bıkmadınız mı?

Kaş Epilasyonu Nedir

Her seferinde gerçekten işkence olmaktan öte çıkıyor. Bunun için bu bölgelerdeki tüy sorunlarınıza kalıcı çareler bulabilirsiniz. Günümüzde erkeklerde bayanlar kadar genel bakımlarına ve görünümlerine dikkat ediyorlar. Erkek güzeli dediğimiz tabirler, aslında epilasyon yaptıran kişiler ile bire bir uyumlu olabilir.

Ancak, kaş çevremizdeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için, tüy dökücü kremler, ya da yukarıda bahsettiğimiz gibi rastık çekmek, cımbız, ağda gibi araçlar bize geçici çareler üretmektedir. Bir süre sonra aynı bölgede yine aynı tüy sorunları ile karşı karşıya kaldığımız için, yine aynı yöntemlere başvuruyoruz.

Kaş epilasyonu ile tüylerimizden tamamen kurtulabiliriz. Lazer epilasyon sayesinde tüy köklerini kalıcı bir şekilde alarak, bir daha çıkmasını engelleyebilirsiniz. Kaş epilasyonu hakkında bazı detaylı bilgileri ayyu.net ekibi olarak sizlerle paylaşıyoruz.

Kaş epilasyonu yaptırmak istiyorum, fakat bana olur mu?

Eğer kaşlarınızın arasındaki tüylerden sıkıldıysanız, cinsiyet göz etmeksizin bu tüylerden kurtulabilirsiniz.

Kaş epilasyonunu neden yaptırmalıyım?

Eğer görümümüze önem veriyorsanız ve her defasında cımbız, ağda gibi araçlardan sıkıldıysanız epilasyon yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İstenmeyen tüylerden kalıcı bir şekilde kurtulmak için, yaklaşık olarak 5-6 dakika süren seanslara girerek, bu tüylerden ömrünüzün sonuna kadar kurtulabilirsiniz. Süreyi tahmini olarak veriyoruz çünkü cilt ve kaş yapınızı göre bu süre artabilir, ya da azabilir bu epilasyon uzmanı kişilerin verebileceği zaman dilimidir.

Lazerle kaşlarımı nasıl aldırabilirim, nasıl alıyor?

Kaş epilasyonunuz yapılırken lazer ışınları kaş folikülüene odaklandıktan sonra burada bir ısı oluşturur daha sonra fototermoliz ve ışık yöntemi devreye girer ve bu teknik ile istenmeyen bölgedeki tüyler daha çıkmadan köklerine almış olduğu ısı ile kurur.

Kaş epilasyonunun bir zararı var mı?

Epilasyon konusunda gerçekten işini iyi yapan ve uzmanlaşmış kişiler var. Güvenilir ve çevrenizde daha önce epilasyon yaptırmış olan kişilerden referans edinerek, doğru uzmanı seçebilirsiniz.

Kaş Epilasyonunun Fiyatları

En çok sorulan sorulardan bir tanesi de kaş epilasyonunun fiyatları nedir? Bu fiyatları sizin kaş yapınızı ve size ayrılacak seans ile ortaya çıkarabiliriz. Ancak tahmini olarak kaş epilasyonunun seansları 20, 40 TL arasında değişmektedir. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilenler başlıklı makalemizde epilasyon, lazer ve Lazer Epilasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla