Karaciğer yağlanması için bitkisel kür, günümüzde yaygınlaşmaya başlayan önemli sağlık sorunlarından biri haline geldi. Karaciğer neden yağlanır? Karaciğerdeki hücrelerin yağ biriktirmesi sonucu olan yağlanmaya tıp dilinde hepato steatoz adı verilir. Ciddi bir hastalık olduğu gibi, önlem alınmaz ise siroza çevirebilir.

Karaciğer Yağlanmasının Sebepleri

Eğer çok alkol tüketiyorsanız, karaciğerinizdeki yağlanmaların temeli alkol olabilir. Bu yüzden alkol tüketimini hemen kesmelisiniz. Bir başka neden ise insülin direnciniz olabilir. Beslenmenize dikkat etmiyorsanız, hormonlardaki artış sonucunda karaciğerinizde yağlanma oluşumu başlar. Sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

Aşırı kilolu insanlar her zaman tüm hastalıklara bir adım daha yakındır. Eğer kilonuz çok ise mutlaka size en yakın bir diyetisyene giderek, sağlıklı ve zayıflatıcı bir diyet listesi edinin. Aynı zamanda karaciğer yağlanmasının önüne geçen şifalı bitkiler ile kürler ve karaciğer yağlanmasına iyi gelen yiyecekler, bitkiler, meyveler, besinlerin listesini yaparak diyetisyenden bunu programlamasını isteyebilirsiniz.

Kısacası, fazla kilolar, alkol tüketimi, obezite, çok fazla karbonhidratlı yiyecekler, unlu yiyeceklerin tüketilmesi karaciğerdeki yağlanmayı tetikler. Bu yüzden dikkat etmelisiniz. Karaciğer yağlanması için bitkisel kür olarak doktorlarımızın bazı formülleri var. Bu formüller ile kendinize bitkisel bir çözüm üretebilirsiniz. Maydanoz kürünün, lavanta kürünün ve enginar kürünün karaciğer yağlanmasının önüne geçtiği söyleniyor. Profesör Doktor Ahmet Maranki, İbrahim Saraçoğlu gibi ünlü isimler katıldıkları televizyon programlarında şu bitkisel formülleri paylaşıyorlar.

Karaciğer Yağlanması için Bitkisel Kür

Karaciğer yağlanmasının önüne geçen bitkisel kür; karaciğer yağlanması için kür, karaciğer yağlanması için maydanoz kürü, lavanta kürü, enginar kürü tarifi.

8-9 adet enginarın dış yapraklarını alıyoruz. Daha sonra bu yaprakları güzelce kurutuyoruz. Kuruması için çok fazla güneş gören bir odada muhafaza etmeyiniz. Direk güneşe koymanıza gerek yok. Kuruma işleminin ardından bir bardak kaynatılmış suyun içerisine kuruyan yapraklarımızı koyuyoruz. Kaşık yardımı ile karıştırarak bekleyelim. Daha sonra süzerek, suyunu içebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde istenmeyen tüylere bitkisel çözüm, istenmeyen tüylere bitkisel çözüm ahmet maranki ve istenmeyen tüylere bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla