Kalıcı Oje Nasıl Yapılır, diğer ojelerden kullanım süresi ve uygulama tekniği açısından farklıdır. Özellikle işe giderken, balayı öncesi ve tatil dönemlerinde tercih edilmektedir. Bu yöntem normal oje yöntemine göre daha uzun sürmektedir. Yaklaşık 20 dk. süre zarfında uygulanır aşama aşama sürülerek UV ile kurutulur. Kalıcı oje diğer ojelerden 2 hafta daha uzun gitmektedir.

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır

Yapım aşamasına geçmeden önce tırnak çevresinde ki etler iyice temizlenmelidir. Sonrasında sürülen özel bir solüsyonla tırnak yağı alınır ve oje sürümüne geçilir. Sürülen her kat için 120 Sn. beklenir ve diğer katlara geçilir. En son kat da sürüldükten sonra özel solüsyonla temizlenir ve bulaşma riski olmadan rahatça kullanmaya başlanabilir.

Yapım aşamasında dikkat edilmesi gereken diğer bir husus katların ince sürülmüş olmasıdır. Tırnağın uç kısmına kilit yaparak tırnağın hava almamasına dikkat edilmelidir.

Ojenin ömrü 10-15 gün arasında değişmektedir, çünkü suya giren tırnak yatağından yeni tırnak oluşmaya başlar ve bu durum hoş olmayan görüntü oluşturmaya başlar.

Genç kızlar desenli ojeleri tercih etmektedir ve bu teknikle desenli modellerde yapılabilmektedir. French oje her kıyafetle uyumuyla tercih nedenidir.

Kalıcı Oje Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat edilmesi gerekenler: Oje sürüldükten sonra kişi çok sıcak suya elini sokmamalıdır.  Ayrıca tırnaklarla oynamamak gerekir, çünkü ojenin hava alması bozulmasını hızlandırır. Tırnak uçtan törpülenmemelidir.

Kalıcı oje diğer oje kullanımına göre tırnağa daha az zarar verir. Ama her uygulama gibi sık sık kullanıldığında zararlı olabilir. Bu yüzden dönem dönem ara verilmeli ve tırnağı dinlendirilmelidir.

Ojeyi çıkartmak için özel solüsyon dökülen parmak sarılır ve beklenir. 10-15 dk. sonra oje çıkar. Evde kendi başınıza da çıkarılabilir ancak tırnağa daha az zarar vermesi için uzman kontrolünde çıkarılması daha faydalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri başlıklı makalemizde çok hızlı tırnak uzatma yöntemleri, hızlı tırnak uzatma yöntemleri ve hızlı tırnak uzatma yöntemleri evde hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla