Kalıcı Kaş Nasıl Yapılır, kaş yapılmadan önce o bölge cilt temizleyicileri ile temizlenir. Ardından dezenfektan ile temizlenmelidir.

Kalıcı Kaş Nasıl Yapılır

Kaş şekli belirlenirken kişinin kirpik, ten ve saç rengine uygun renk seçilir. Uygulamaya başlamadan önce o bölge uyuşturulur. Sonra kaş çizilir ve kişiye gösterilerek son şekli belirlenir. Yapacak kişinin bu konuda ki deneyimi çok önemlidir.

Cihaz çalıştırılır ve boya iyice karıştırılır. Cihazın ucuna steril tek kullanımlık kişiye özel iğne takılır. Cihaz çalışır konumdayken iğne pigment içerisinde 5 Sn. bekletilir. Sonra nemli bir pamuk üzerinde denenir. Sonrasında yapım aşamasına geçilir.

Kalıcı kaş tekniğinde iki teknik dikkat çekmektedir. Birincisi dolgu tekniği ikincisi kıl tekniğidir. Dolgu tekniğinde seyrek kaş arası doldurulur. Daha uzun süre kullanıldığı için tercih edilir. Diğer kıl tekniğinde ise kıllar çizileceğinden 7-9 ay süreli kısa dönemde kullanılır.

Bu teknikler ile oluşturulan yeni kaş şekilleri hem kalıcı bir görüntü elde edilmesini hem de istenilen görüntüye ulaşılmayı sağlar.

 

Bir önceki yazımız olan Kaş Uzatma ve Gürleştirmek için Doğal Yöntemler başlıklı makalemizde kaş uzatma ve gürleştirme, kaş uzatma ve gürleştirme sarımsak ve Kaş Uzatma ve Gürleştirmek için Doğal Yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla