Kahve Kilo Yapar Mı, sıcak içeceklerin kilo alımına etkileri nelerdir? , Kahve ve çay kilo aldırır mı? Birçok soğuk içeceklerde olduğu gibi sıcak içeceklerde içerisinde bulundurdukları maddelere göre, kalori oranına sahiptir.

Kahve Kilo Yapar Mı?

Örneğin günlük yaşamamız da hemen herkes, günde 4-5 bardak sıcak içecek mutlaka tüketiyorlar. Özellikle kış mevsiminin yaşanması nedeniyle, soğuk havada ısınacak içecekler arasında da yer alıyor. Bir çay bardağına atacağınız, bir küp şeker de tam olarak 20 kalori vardır. Bir insan günde 5 bardak içse, bu birer şekerden olsa, 100 kalori ediyor.

Bu rakamın çok az göründüğüne aldanmayın, kalori alındıkça kilonuz artış gösterir. Çünkü şekerin hiç bir besleyici değeri yoktur. Tümüyle vücutta boş alınmış bir kalori olarak geldiği için, yağa dönüşmesi diğer besinlere nazaran, daha kolay oluyor.

Yağ eritmek çok kolay bir durum değil, günümüzde ve sitemizde gözlemlediğimiz kadarıyla, birçok kişi, yağlarını eritmek için birçok zayıflama ürününü tercih ediyor. Önleminizi, kahve ve çay gibi sıcak içeceklerde alabilirsiniz. Kahve kilo aldırır mı? Gibi sorularınıza, umarız ayyu.net ekibi olarak aydınlatabilmişizdir.

Bu aşamadan sonra sağlığınız ve kilo almamanız için, sıcak içeceklerden kaçının. Kış aylarında istesek de yapamadığımız bu tercihi, şeker kullanmayı bırakarak, önüne geçebiliriz.

Sürekli kahve tüketmek yerine, kahvemizin içine şeker gibi, krema gibi çeşitli eklentiler koyduğumuz da, kalori oranınız artıyor. Sonuç olarak kilo alıyorsunuz. Ama az sakarinli, az sütlü kahve günde bir tanede olsa içebilirsiniz. Gün geçtikçe sayıyı azaltmanız ve zamanla bu içecek yerine, sağlıklı bitkisel çaylar öneriyoruz. Kahvenin, bayanlarda sağlık sorunu olarak selülit yaptığı, uzman kişiler tarafından biliniyor.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınlar Sporla Birlikte Zayıflayabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yanıtla