İstenmeyen tüylere bitkisel çözüm, tüylere bitkisel çözüm, tüyler için şifalı bitkiler, tüyler için bitkisel kür, istenmeyen tüylerden kurtulmak için artık kimyasal ilaçları bir kenara bırakabilirsiniz. İstenmeyen tüyler kadınların en büyük derdi. Üstelik bazı kadınlarda aşırı tüylenme görülüyor. Bazı bitkiler yardımıyla aşırı tüylerden kurtulmanız mümkün. Ama hormonal bir sorununuz olup olmadığını öğrenmek için mutlaka bir doktora danışınız. Eğer hormonal değil de genetik bir probleminiz varsa bu bitkilerden yararlanabilirsiniz.

İstenmeyen Tüylere Bitkisel Çözüm

Tüyler için bitkisel formüller: Aslanpençesi: 1 tatlı kaşığı aslanpençesini 1 bardak suda 5 dakika demleyin. Sabah akşam içmeye çalışın. Aç karına içilmesi çok daha uygundur.

Ökseotu: Çayını içebilirsiniz. Tüy dökme özelliğine sahip bitkilerdendir.

Papatya: Hem rahatlatıcı özelliği vardır hem de aşırı tüylenmeden rahatsız olan kadınların kurtarıcısıdır. Papatya çayını demleyerek içebilirsiniz.

Şerbetçiotu: Pek çok hastalığa şifa olan şerbetçiotu da tüy dökme özelliğine sahiptir. Çayını günde bir kez aç karına içebilirsiniz.

Tüy dökücü, tüy çayı

1 çorba kaşığı çörekotu, 1 tutam safran, 3 tutam ısırgan otu, 3 tutam atkuyruğu ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Bu bitkilerin hepsini karıştırın ve büyük bir bardak suda 5 dakika kadar demleyiniz. Ardından bitkileri süzüp bu çayı için. Bu çayı kullanırken yine tüylerinizi temizlemeye özen gösterin. Birkaç hafta sonra tüylerinizdeki azalmayı fark edeceksiniz.

Tüy dökücü bitkisel krem

25 gram kırlangıç otu, 30 gram lanolin, 10 gram vazelin ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Malzemeleri bir kaba koyduktan sonra bu kabı sıcak su dolu bir tencerenin içine yerleştirin. Erimesini bekleyin. Ardından bu kremi tüylü olan bölgelerinize sürüp birkaç saat bekleyin. Bir süre dolduktan sonra kremli bölgelerinizi yıkayabilirsiniz.

Yukarıdaki tüyler için bitkisel kremler, ilaçlar, bitkisel çaylar, formüller ve çözümler ile istenmeyen tüylerinizi bitkisel tedavi yöntemleri ile durdurabilirsiniz. Bunun dışında epilasyon yaptırarak kurtulmanız mümkündür. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan İshale Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizde ishale bitkisel çözüm, ishale bitkisel çözüm ibrahim saraçoğlu ve ishale bitkisel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla