Tırnaklar şüphesiz biz bayanların en önemli noktalarından bir tanesidir. Uzun tırnaklar  ise çekici ve güzel görünmek için mükemmel bir başlangıç olarak adlandırılır. Zaman zaman tırnaklarımız kırılır ve takma tırnak kullanırız ancak bu da doğal bir görüntü ortaya çıkartmaz ve zaman zaman tırnaklarınızı rahatsız edebilir.

Tırnaklarımız kırıldığında uzasın diye bazen haftalarca bekleriz ve hiç bir oje sürmeyiz. Bu uzun bekleyiş sırasında yanlış yöntemlerle yapılan tırnak uzatma taktikleriyle maalesef başarıya ulaşamadan ilk başladığımız yere döneriz. Tırnaklarınızı hızlı, güçlü ve sağlıklı bir şekilde uzatmak için çeşitli teknikler bulunmaktadır. Bu teknikleri aşağıda sizler için sıraladık.

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

– Tırnaklarınızı küt bir şekilde kesmeyin, yuvarlak kesim kullanın bu sayede tırnaklarınız daha hızlı uzar.

– Tırnakların sağlıklı ve güçlü bir şekilde uzatmasını istiyorsanız dengeli beslenin ve bütün vitaminlerden yeteri kadar alın.

– Tırnaklarınızı sürekli ojeli bir şekilde bırakmayın tırnak uzama aşamasındayken oje kullanmazsanız tırnaklarınız daha hızlı bir şekilde uzayabilir.

– Bir diğer tırnak uzatma yönetme ise su tedavisidir. Tırnaklarınızı suda bekletmeniz, tırnaklarınızın daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlar. Bunun yanı sıra suyu içine yarım limon sıktığınız zaman tırnaklarınızı güçlendirir.

– Sirke ve tuzla oluşturulmuş bir karışım yapıp tırnaklarınıza sürerseniz hızlı bir şekilde tırnaklarınız uzar.

– Portakal, muz, mandalina gibi meyvelerle tırnaklarınıza meyve masajı yapın bu sayede tırnaklarınızın uyarılır ve daha hızlı uzamasına neden olur.

 

Bir önceki yazımız olan Tırnak Hastalıkları başlıklı makalemizde tırnak hastalıkları, tırnak hastalıkları neden olur ve tırnak hastalıkları tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla