Hızlı rejim zayıflatıyor, hızlı rejim sanılan aksine Avustralya’nın Melbourne Üniversitesinden Katrina Purcell yaptığı araştırmalar sonucunda diğer diyetlerin aksine daha çabuk sonuca ulaşıldığını açıkladı. Normal rejim programı ve hızlı rejimler arasında yapılan mukayese sonucu bu kanıya vardığını açıklayan uzmanlar. Yürütülen deney neticesinde 100 kilo olan kişinin 1 haftada 1,5 kilo zayıflama hedefi ile 12 haftalık hızlı diyet programını, diğer kişide ise haftalık yarım kilo verme hedefi ile 36 haftalık yavaş diyet programını kıyaslandığı belirtildi.

Sanılanın aksine hızlı rejimin yavaş diyet programından daha etkili olduğu görülmüştür. Purcell yavaş rejim programı uygulayanların vücut ağırlığından sadece % 15’inden kurtulduğu görülürken hızlı rejim uygulayan kişide bu rakam % 78 olduğu görülmüştür. Bu durumun başlıca sebepleri arasında psikolojik motivasyon olduğunu belirten uzmanlar haftada 1,5 veren kişi olumlu sonuçlar aldığı için diyeti sürdürmek isterken, haftada yarım kilo veren kişi diyet motivasyonundan kopmaktadır.

Araştırma esnasında yavaş gruptan 2 kişi programı zor bularak deneyi yarım bırakmış, hızlı rejim uygulayan gruptan ise fire verilmediğinin altı çizilmiştir. Katrina Purcell hızlı kilo verme esnasında vücudun aşırı derecede kalorisiz kalmaması konusunda uyarı bulunarak, hızlı diyetleri yalnız başınıza yapmak yerine bir diyetisyen eşliğinde yapmanız daha sağlıklı olacağı bilgisini paylaştı.

Bir önceki yazımız olan Extra Jel Zayıflatıcı Krem başlıklı makalemizde extra jel inceltici krem, Extra Jel Zayıflatıcı ve Extra Jel Zayıflatıcı Krem hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla