Herpes virüsünün kansere iyi geldiğini biliyor muydunuz? Herpes virüsü kanser tedavilerinde çok yararlı bir virüs olduğunu açıklayan uzman doktorlar. Bu virüsün sadece uçuk yaptığını söylediler. Uzman doktorların yaptıkları bir araştırma sonucu baş ve boyun bölgelerinde oluşan ve oluşabilecek olan kanser ve tümör hastalıklarına sahip kişiler, genetik bir değişim sürecinden sonra herpes virüsü ile bu hastalıkların tedavisinin yapılabildiğini ve olumlu sonuçlar alındığının altını çizdiler.

Londra’da yapılan ve  yaklaşık olarak 17 hastanın üzerinde uygulanan bu yöntem ile kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gören hastalarına yapılan herper virüsü ile tüm hastaların % 80’ininde tümörlerin kaybolduğu gözlemlendi.

Virüsün amacı kanser hücrelerinin içlerine girerek, onları içeride ablukaya alıyor ve yok ediyor. Ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, tekrar bu hücrelerin oluşum sürecini engelliyor.

Araştırmanın lideri Londra Kanser Araştırmaları Ensititüsü’nde Kevin HARRİNGTON şu an ki tedavilerden daha iyi bir tedavi yöntemi olduğunu gözlemlediğini açıkladı ve sözlerine şöyle devam etti. Birçok kanser hastamızda bu virüsü deneyerek, kanser hastalarına daha iyi çözümler bulmayı amaçlıyoruz. Özellikle cilt kanseri gibi hastalıklarda da denenmeye başlanan herper virüsü sağlıklı hücrelere bulaşmadığı gibi, sadece zararlı hücrelere bulaşarak bu hücreleri yok ettiğini açıkladı.

Herpes virüsünden sonra birçok kişide tekrar tümör belirtisi ya da zararlı kanser hücreleri görülmedi. Uzmanlar bu yöntemi tüm kanser çeşitlerinde denemeyi düşünüyorlar.

Bir önceki yazımız olan Hepatit B Aşısı başlıklı makalemizde hepatit b aşısı, hepatit b aşısı etkileri ve hepatit b aşısı nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla