Havuç maskesi nasıl yapılır? Biliyor musunuz? Biyolog ve Kozmetolog uzmanı olan Pervin Bulak evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz, havuç maskesi tariflerini paylaşıyor. Cilt bakımında son noktaya gelinen ve günümüzde son trendler halini almış olan meyvelerle yapılan, cilt bakımları hanımların son gözdesi olmaya devam ediyor.

Havuç Maskesi Nasıl Yapılır

Havuç Maskesi Tarifi ile Sivilcelerinizden Kurtulun

Birçok pahalı kozmetik ürünlerinden daha fazla yararlı ve faydalı bulunan salatalık maskesi, havuç maskesi gibi çeşitli meyvelerden yararlanarak, cildimiz için kullanabileceğimiz birçok tarif mevcuttur.

Sivilce için havuç maskesini mutlaka denemeniz gerekiyor. Tam bir sivilce düşmanı olan havuç ile yapacağınız, maske sayesinde birçok sivilcenizi daha ilk günden yok edebilirsiniz. Elif Güveloğlununda önerdiği sivilceler için havuç maskesini birçok güzellik uzmanı öneriyor.

Havuç maskesi tarifleri

1 yemek kaşığı bal, 2 yemek kaşığı havuç suyu, havuç suyunu rendelenmiş havuçlardan kendiniz elde etmelisiniz. Bir yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı limon malzemelerimizi tamamladıktan sonra, hepsini birbirine karıştırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Ardından cildimize sürebiliriz. Özellikle sivilce olan bölgelere hassaslaşarak, iyice yediriniz. Yüzünüzde yaklaşık olarak 25 dakika kaldıktan sonra, gül suyu ile ya da ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Havuç maskesinin faydaları

Cildimizin beslenmesini sağladığı gibi, cildimizde asit oranını dengeleyici özelliği ile gün boyu bizi koruyacaktır. Cilt onarıcı etkisi vardır. Havuç maskesi ile cildinizi ciddi anlamda onarabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 3-4 kez yapmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin Pazartesi yapıyorsanız, Salı yapmayınız. Çarşam yapın, perşembe yapmayın birer gün boşluk ile cilt bakımını sürdürebileceğiniz, en güzel maskedir.

Salatalık suyu ile havuç suyunu birbirine karıştırdıktan sonra pamuk ile yüzünüze sürebilirsiniz. Bu da cildinizde tonik etkisi yaratacaktır. Bunun haricinde eğer cildinizde leke var ise, 2 adet havuç ile yarım limon malzemelerini tamamlayınız. Havuçlarımızı güzelce, rendeledikten sonra süzgeç yardımı ile suyunu alınız. Limonun suyu ile karıştırınız ve yüzünüze sürerek yarım saat bekleyin. Ardından ılık su ile temizleyiniz.

Havuç içerisinde bulundurduğu A vitamini sayesinde cildimizde pürüzleştirici bir etki yaratacaktır. Aynı zamanda cilde verilmekte olan UV hasarını en minimum seviyeye çekecektir. Birçok sağlık sorununa da iyi gelen havuç ile cilt bakımı yaparken, maske olarak kullanın ama bunu besin olarak ta alarak, vücudunuzu içerden de besleyiniz. Bu maske tarifi, ayyu.net editörleri tarafından, cilt ve saç bakımı kategorisi için, havuç maskesi nasıl yapılır, havuç maskesinin faydaları, olgun cilt için havuç maskesi, Elif Güzeloğlu sivilceler için havuç maskesi, sivilce için havuç maskesi, cilt onarıcı havuç maskesi, havuç maskesi tarifleri gibi sorularınıza, cevap olabilmesi için hazırlanmış bir güzellik, bakım, yüz bakımı bilgisidir.

 

Bir önceki yazımız olan Güzelleşmek için Yapılması Gerekenler başlıklı makalemizde cildin güzelleşmesi için yapılması gerekenler, güzelleşmek için evde yapılması gerekenler ve güzelleşmek için yapılacak dua hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla