Günlük diyet listesi programı uzmanlar tarafından pek tercih edilmese de günlük diyeti tercih edenlerin sayısı oldukça fazladır. Genelde diyetisyenlerin önerdiği sürekliliği olan diyetlerdir.

Günlük Diyet Listesi

Günlük diyet gibi düşük kalorili olan diyetlerin sürekliliği olduğu zaman daha mükemmel sonuçlar alınması kaçınılmazdır. Düzensiz bir diyet programı uyguladığımız takdirde metabolizmamızın hızı artacak ve kilo verme durumumuz  ortadan kalkacaktır. Diyete başlamadan önce yapılması gereken ilk şey vücudumuzun yağ oranının ölçülmesidir. Diyet programlarından başarıya ulaşmanın yolu sabır, motivasyon ve disiplindir. Bunları yapabildiğimiz takdirde sağlıklı ve güzel bir vücuda sahip olmamız kaçınılmaz olacaktır.

Sizlere günlük diyet için şu menüyü yapmanızı öneririz.

Sabah kalkınca aç karnına 1-2 bardak ılık su, kahvaltıda 1 dilim kepek ekmeği 2-3 adet zeytin, 50 gram beyaz peynir öğlen yemeğinde ise 1 porsiyon sebze tercih size kalmıştır, 1 kâse salata ve 1 kâse yoğurt, ara öğünde 1 adet meyve yiyebilirsiniz, akşam yemeğinde ise 1 porsiyon beyaz et mümkünse balık, 1 porsiyon salata, 1 ince dilim ekmek gece yatmadan 45 dakika öncede 1 meyve yenilebilir. Bu diyetimiz günlük diyet menüsüdür.

Bir önceki yazımız olan Gut Diyeti Listesi başlıklı makalemizde gut diyeti listesi, gut hastalığı diyet listesi pdf ve gut hastalığı diyeti listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla