Gül suyunun faydaları nelerdir? Biliyor musunuz? Hafızayı güçlendirici etkileri ile besleyici özelliği ile beyin ve saç ve cilt gibi birçok bakım ürünlerinde yardımcı destek ürünü olarak kullanılan gül suyunun hafızayı güçlendirdiğini söyleyen uzman doktorlar, yeni formül olarak gül suyunu tavsiye ediyor.

Gül Suyunun Faydaları

Hafıza, unutkanlık sorunlarını gidermek adına en uygun bellek gücüne sahip olabilmek adına, birçok yol denenebilir. Not defterleri, günümüzdeki elektronik aletler gibi. Ancak önemli olan bir diğer konu ise, sağlıklı beslenme, düzenli uykunun uyunması, geçmişe dönük şeyleri hatırlamakta önemli kriterlerdir. Yatak odanızda ya da evinizin çeşitli yerlerinde gül bulundurarak, belleğinizin güçlendiğini fark edebilirsiniz.

Bunun yerine sabahları gül suyu koklayabilir, ellerinize yüzünüze sürebilirsiniz. Gün boyunca hafızanızın eskisinden daha iyi olacağını görebileceksiniz. Gül suyunun birçok faydası ve yararı olduğu gibi, sadece hafıza güçlendirmede kullanmamanız gerektiğini de unutmayınız. Birçok bayan bilir ki, gül suyu ile saç bakımı, cilt bakımı gibi birçok ince ayrıntı da vardır.

Gül suyunun yararları ve faydalarını kısaca, ayyu.net ekibi olarak özetleyecek olursak;

Cilt temizliği için durulama, tonik yerine geçen bir yararlı sudur.

Yaralara maruz kalmış, çatlamış ellere, dudaklara iyi gelen bir sudur.

Gül bitkisinin tedavi edici bitkisel yönlerinden yararlanarak, yatıştırıcı özelliği vardır.

Cilt ve saç bakımlarında yüksek seviyede etki, verim sağlar.

Gül suyu hafızayı güçlendirir.

Cilt ve saç bakımında gül suyunu nasıl kullanabilirsiniz?

Gül suyunun ciltte olan birçok faydasından yararlanabiliriz. Cildinize canlılık kazandıracağınız, gibi cilt lekeleri ile mücadele etkin bir rol oynar.

Gül suyu ile cilt bakımı

Her gün yüzünüzü gül suyu ile temizlediğiniz, takdirde cildinizdeki lekelerin zamanla azaldığını her geçen gün, kaybolduğunu görebilirsiniz. Bunun yanı sıra, gül yağı ile karıştırıp kayısı yağını, cildinize masaj olarak uygularsanız, çok canlı bir cildiniz olduğunuz gibi, pürüzsüz bir cilt yolunda ilerlersiniz.

Gül suyu cilt kırışıklarına da iyi geliyor. Yaşımız ilerledikçe, yıllar akıp geçtikçe cildimiz eskisi gibi olmayacaktır, bunun önlemini ilerleyen yaşlarda almak yerine şimdiden alarak, ileride birçok cilt kırışıklığınızın olmasına engel olabilirsiniz.

Cilt kırışıkları için gül suyu ile bitkisel formül

2 yemek kaşığı kil, 1 çay kaşığı gül yağı, 1 çay kaşığı kayısı yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı buğday yağı bütün bunları temin ettikten sonra kilimizin içerisine diğer malzemeleri katarak, koyu ve çamur bir hale gelinceye kadar karıştırınız. Elde etmiş olduğumuz, bitkisel gül suyu maske karışımımızı, dudak ve göz çevremiz harici, istediğimiz tüm bölgeye uygulayabilirsiniz. Yüzünüzde yaklaşık olarak 15 dakika kaldıktan sonra ılık su ile temizlemek yerine, gül suyu ile temizleyerek, cilt kırışıklıklarınıza son verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Fındığın Faydaları başlıklı makalemizde fındığın faydaları, fındığın faydaları neler ve fındığın faydaları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla