Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır? Kadınların ömürleri boyunca ciltlerinin kırışmamasını yani yaşlanmamasını sağlamaya çalışırlar.  Ciltlerini korumak içinde kozmetik ürünlere yönelirler. Ancak bu yönelim ciltlerin daha çok yıpranmasına sebep olmaktadır.  Kozmetik ürünlerin tamamında kimyasal maddeler bulunmaktadır ve bu maddeler cildimize en çok zarar veren etkenlerdendir.

Gül Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

Havada bulunan ya da çevremizden gelen dış etkenlere göre cildimizin içine kadar zarar veren bu ürünler bayanlar tarafından yaygın olarak kırışıkları önlemek ve temizlik için kullanılır. Teknolojinin ilerlemesi ile insanların imkânları da zamanı da artmaktadır.

Bu sayede bayanlar kendi ürünlerini kendileri üretebilmektedir. Cildimizi temizlemek için kullandığımız kozmetik ürünlerin yerine evde yapabileceğimiz temizleme ürünleri bulunmaktadır. Evde yapabileceğimiz en etkili ve güzel ürün gül suyu maskesidir. Bu maske ile hem cildimizin bakımını yapabilir hem de cildimizi bu maske ile temizlememiz mümkündür. Gül suyu cildimiz için doğal bir maskedir.

Gül suyu alerjilere, siyah noktalara ve her türlü soruna iyi gelen doğal bir çözümdür. Gül suyu ile yaşlanmaya da engel olabilir kırışıklıklarınıza çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca gözaltı torbalarının oluşumu ya da gözaltı torbalarınız var ise morarmaları da gül suyu ile önlemeniz mümkündür.  Gül suyu kullanımı oldukça tehlikelidir.

Gül suyunu saf bir şekilde kullanırsanız cildinize fayda sağlamak yerine zarar verebilirsiniz. Bu nedenle gül suyu maskesi yaparak cildinizin yıpranmasını, zarar vermesini önleyebilirsiniz. Gül suyu maskesi yapabilmek için ilk olarak gül suyuna ihtiyacınız vardır. Ancak gül suyunu hazır almak maske yaparken kullanmak kozmetik ürünlerden daha tehlikelidir. Bu nedenle maske yapmadan önce gül suyunu yapmanız gerekmektedir.

Gül suyunu yapabilmek için de; 2 adet güle, 2 bardak sıcak suya ve 1 adet kapaklı kavanoza ihtiyacınız vardır.  Güllerin yapraklarını teker teker koparın ve sıcak suyu cam kavanozun içine koyun. Daha sonra yaprakları ekleyin ve kavanozun ağzını kapatın. Su oda sıcaklığına ulaşana kadar kavanozun kapağını açmamaya özen gösterin. Soğuduktan sonra yaprakları çıkarın ve buzdolabına koyun. Bu suyu 1 hafta boyunca kullanmak mümkündür.

Gül Suyu Maskesi Yapımı

Gül suyu maskesi yapımında da; 1 çorba kaşığı gül suyu, 1 çorba kaşığı gül yağı, 1 çorba kaşığı kayısı yağı, 1 çorba kaşığı kabak çekirdeği yağı, 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 4,5 çorba kaşığı beyaz kil, 1 ampul E vitaminine ihtiyacınız var. Gül suyu maskesini yaparken ilk olarak cam bir kavanozda sıralanan bütün yağları birleştirin ve karıştırın.

Daha sonra kili ekleyin ve son olarak vitamini ekleyin ve karıştırmaya devam edin. İyice karıştırdıktan sonra kullanıma hazır olan bu maskeyi göz çevresine ve göze değdirmeden friksiyon yaparak cildinize uygulayın. Maskeyi 15 dakika boyunca bir tülbentle üstünü kapatarak bekletin. Süre dolduktan sonra da bol su ile yıkayın. 2 haftada bir uygulayacağınız bu maske ile cildinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlamanız mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Evde Yapılabilecek Kremler Nelerdir başlıklı makalemizde ev yapımı krem, evde krem yapımı ve evde krem yapımı tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla