Doğanın sunduğu belki de en cazip varlık tabi ki bayanlar.  Bu nedenle kadınların kendilerini iyi hissetmek ve güzel görünmek için erkeklerden daha fazla ihtiyaç hissettikleri ve çaba gösterdikleri ise bilinen bir gerçek. İstenilen görünüme ulaşmak için ise hanımların uyguladığı farklı yöntemler bulunmakta.

Kıyafetler, içinde bulunulan ortamın ışığı ya da yapılan makyajın püf noktalarını uygulamak bunlardan bazıları. Gözler ise vücudun özel ilgi gerektiren bölgeleri arasında başlarda yer alır. Estetik ya da lens kullanımı gibi dış etkenlerden faydalanmak dışında gözleri güzel ve daha fazla dikkat çekmesi için büyük göstermek mümkün. Peki gözleri büyük göstermenin yolları nelerdir?

Gözleri Büyük Göstermenin Yolları

Öncelikle yeterli uykuyu almış olmanız önemli olacaktır. Yüzde gözler ve dudaklar öne çıkan bölgeler olduğundan, dudaklarınızın doğal hali ile kalması ve çok fazla dikkat toplamaması da gözlerinizi öne çıkarmanızı sağlar. Gözleri büyük göstermenin yolları arasında tabi ki bazı makyaj hileleri önem kazanmakta.

Kıvrık kirpikler ve tek kat maskara sürmeniz de faydalı olacaktır. Açık renkte bir far ve beyaz eyeliner kullanmak ta gözlerinizin iri görünmesini sağlayacaktır. Eyeliner ortadan dışarı doğru sürüldüğünde gözleriniz daha büyük görünür. Göz kapağınıza açık renkli bir far sürmek ve orta koyulukta bir far ile gölgelendirmek de gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Özellikle gündüz makyajında çok fazla eyeliner kullanmayın, alt kirpik diplerine ya da göz kapağının ucuna sürmeniz yeterli olacaktır.

Kaşlarınızın çevresindeki fazla tüyleri almak ve doğallıktan çıkmaması şartı ile inceltmek, gözlerinizin vurgulanmasını ve daha büyük görünmesini sağlayacaktır. İyi bir kaş kalemi ile de kaşlarınızdaki boşlukları doldurmayı ihmal etmeyin.

Gözleri büyük göstermenin yolları tabi ki kendinizi iyi ve bakımlı hissetmek için uygulayabileceğiniz yöntemler arasında küçük bir parçayı oluşturmakta. Tüm vücut bölgelerinize ve kıyafetlerinize gerekli özeni göstermeniz kişilerin sizi güzel ve bakımlı algılamaları için bir bütün olarak ele alınmalıdır.

 

Yanıtla