Göz migreni nedir, göz migrenin belirtileri ve nedenleri çeşitlidir. Yapılan araştırmalar sonucu genç kız ve kadınlarda göz migreninin görülebileceği belirlendi. Bunun nedeni de insanlarda sık rastlanan migren hastalığıdır. Ayyu.net Ekibi, olarak göz migreninin belirtilerini paylaşıyoruz.

Göz Migreni Belirtileri

Göz migreni belirtileri arasında ışıklı çizgiler, kıvılcımlardır bunlar görüldüğünde göz migreni hastalığı olabileceğini varsayıp en yakın hekime başvurmakta fayda vardır. Ayrıca beyin damarlarında oluşan daralma dolayısıyla bu ışıklı çizgi veya kıvılcımlar 8–13 dakika kadar sürebilir.

Uzmanlar üzerinde durduğu bir konuda baş ağrısı olmadan bunun görülebileceğidir. Çok sık olmasa da göz migreni hastalığından dolayı görme bulanıklığı da yaşanabilir.  Eğer sizde bu belirtilerin olduğuna inanıyorsanız en kısa sürede doktora gözükmekte fayda vardır. Çünkü bazı hastalarda göz migrenine bağlı olarak göz şaşılığı ya da göz felci görülebilir.

Şunu da belirtmekte fayda var başka göz hastalıklarının da migrenle ilişkisi vardır. Tıpta bu normal glokom diye tabir edelin bir hastalıktır. Yani göz içi basıncına bağlı olarak görme sinirinde ortaya çıkan karakterize bir hastalıktır. Son yıllarda bu konuda çok fazla çalışma yapılmaktadır nörolog uzmanların önemle üzerinde durduğu bir hastalık olan migren ülkemizde de birçok tıpçının araştırma konusudur.

Bir önceki yazımız olan Gözkapağı Kenarı iltihabı (Blefarit) başlıklı makalemizde blefarit, blefarit nedir ve Gözkapağı kenarı iltihabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla