Göz altı morlukları nasıl geçer

Özellikle de uykusuz bir gecenin ardından göz altı morlukları çok sık görülmektedir. Göz altı morlukları nasıl geçer sorusundan daha ziyade göz altı morlukları neden oluşur sorusu önemlidir. Göz altı morluklarının sebebi sıralamasında ilk sırayı uykusuzluk alırken ayrıca yoğun stres, üzüntü ve aşırı ağlama ve yorgunlakta göz altı morluklarının oluşmasına neden olabilmektedir.

Oluşan göz altı morlukları için kimyasal kapatıcılar kullanılabileceğiniz gibi ayrıca bitkisel ürünlerden de yararlanabilirsiniz. Göz altı morluğundan kurtulmak için iki adet sallama poşet çayı demledikten sonra bir süre ılınmasını bekleyip süzdükten sonra poşet çayı gözünüzün üzerine koymak son derece güçlü bir etki yaratacaktır.

Ayrıca yine çiğ patates ve salatalık dilimleri de göz altı morluklarının tedavisi için kullanılan etkili bitkisel tedavi yöntemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bahar Aylarında Cilt Bakımı başlıklı makalemizde bahar ayında cilt bakımı, bahar aylarında cilt bakımı ve bahar için cilt bakım tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla