Göz Ağrısının Nedenleri, Göz ağrısının tespit edilen pek çok nedeni bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok dikkat edilmesi gereken ise gözün parmak ile devamlı olarak ovuşturulmasıdır.

Gözünüzü ovuşturduğunuz zaman görme sinirlerinde ciddi hasarlara neden olabilirsiniz. Göz içi tansiyon, göze sert bir cisim kaçması, kalıtsal hastalıklar ve stres gibi etkilerden dolayı da gözünüz ağrıyabilir. Tüm dünya üzerinde yapılan bir araştırma da ise göz ağrısına sebep olan önemli bir etmenin karanlık bir ortamda kitap okuma yada bilgisayar karşısında gereğinden fazla zaman geçirme gibi etmenlerinde bulunduğu bilinmektedir.

Uzmanlar ise bilgisayar karşısında zaman geçirdikten sonra en azından 2 saatte 15 dakika gözleri dinlendirmek gerektiğinin altını çizmektedir. Göz dinlendirmenin ise en çok kabul edilen yöntemi uzak bir noktaya bakmak, karanlıkta gözlerinizi belirli bir süre açık bırakma yada kısa süreli olarak gözünüzü kapatmaktır.

Ülkemizde ki göz ağrılarının oldukça büyük bir kısmı üzerinde CE işareti bulunmayan gözlüklerin kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Yaz aylarında sadece dış görünümlerine adlanıldığı için bu gözlüklerden kullanılmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Göz Ağrısı ve Nedenleri başlıklı makalemizde göz ağrısı nedenleri ve tedavisi, göz ağrısı ve baş ağrısı nedenleri ve göz ağrısı ve nedenleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla