Gırtlak Kanseri ve Gırtlak Kanseri Nedenleri, gırtlak kanseri tedavi yolları, gırtlak kanseri birçok tedavi şekli bulunmaktadır. Röntgen ışını ya da ameliyat ile kanserli bölge temizlenebilir. Çok ilerlemiş durumlarda gırtlağın bir kısmı çıkartılabilir. Bu yüzden suni bir gırtlak takılabilir ya da eğitici biri yeni bir konuşma yöntemi öğretebilir. Erken müdahale edilirse bunlara bile gerek kalmayabilir. En ufak bir vücut ağrınızda doktora gitmelisiniz. Aksi takdirde dönüşü olmayan yollara girmiş olursunuz.

Gırtlak Kanseri Nedenleri

Gırtlak kanseri sigara, puro, alkol kullananlarda yakalanma riski çok fazladır. Bu tür maddeler kullanmayanlar daha az risk taşırlar. Erken bir teşhis ile tedavisi yüksektir. Kesinlikle ertelemeye gelmez. Sağlık her şeyden önemlidir. Erken konulan teşhiste %85 hastalar kurtulabiliyor. Kanserden korunmak için tahıl, sebze, meyve, lifli yiyecekler gibi sağlıklı gıdaların daha çok tüketilmesi gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Cilt Kanseri ve Cilt Kanseri Nedenleri başlıklı makalemizde cilt, cilt kanser nedenleri ve cilt kanseri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla