Gençleştiren yiyecekler, yaşlanmayı geciktiren besinlerden faydalanmak ve yararlanmak herkesin hakkıdır. Yılların su gibi akıp gitmesinin, bıraktığı izleri aynada görmemek için doğru ve dengeli beslenerek, cildimize iyi gelen yaşlanmayı önleyen ve kozmik bilimden şifalı bitkilerle tedavilerden faydalanarak, hep genç görünebiliriz.

Tabi ki parası bol olanların bu gibi zahmetlere katlanmaları gerekmiyorlar çünkü onlar estetik ameliyatlarla kendilerini deşarj edebiliyorlar. Ya evine gerekli besin öğeleri alamayan, ihtiyacını karşılayacak besinlerden mahrum kalan insanlarımız ne yapmalı? Aslında, her şeyin başı para, para, para.

Sağlıklı yaşayabilmemiz için, vitaminlerden, sebzelerden, meyvelerden, süt grubu ürünlerinden, et ürünlerinden, deniz ürünlerinden tüketmeliyiz. Sağlıklı beslenmek sizi en az, minimum 15-20 yaş daha genç gösterecektir. Bunun için Akdeniz beslenme örneğini kendiniz seçmelisiniz.

Gençleştiren Yiyecekler

Vücudu, cildi ve bizi genç gösteren besinleri şöyle sıralayabiliriz. Ayyu.net yönetimi olarak, avokado; genellikle bir sebze gibi tüketilmektedir. Ancak avokado sadece sebze olarak tüketilmemelidir. Avokado vücuttaki kolesterol seviyesinin en aza indirilmesine yardımcı olur. Vitamin bakımından da çok zengin bir sebzedir.

Böğürtlen, ahududu, siyah üzüm, yaban mersini gibi orman meyvelerinden tüketmelisiniz. Bu orman meyvelerinin içerdiği antioksidanlar vücudu dirençli tutar, nar da öyledir, bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Özellikle domuz gribi gündemdeyken nar ve orman meyveleri günlük tüketmeniz gereken meyveler arasına girmelidir.

Sarımsak çok faydalı ve yararlıdır. Günde 1 diş çiğ sarımsak yemek, yoğurtla birlikte yenmesi daha iyidir, hem damak tadı bakımından, hem de süt grubundan yoğurt’u tüketerek beslenmemizi daha doğru yapmış oluruz. Zerdeçal da çok önemlidir. Genç kalmak isteyenler zerdeçalı eksik etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Kolesterolü Dengeliyor başlıklı makalemizde elma sirkesi bal kolesterol, elma sirkesi ile kolesterol ve elma sirkesi kolesterol hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla