Gebelikte Beslenme ve Diyet alışkanlığı hayatımızın en önemli etkenlerinden biridir ve hayatımız boyunca yanımızda olan bir özelliktir. Herkes belli dönemlerde beslenme alışkanlığı değiştirerek yani diyet yaparak kilo vermeye veya almaya çalışır. Fakat diyet yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü her diyet herkese uygun olmayabilir ve sağlık sorunlarına yol açabilir.

Gebelikte Beslenme ve Diyet

Özellikle hamilelik dönemindeki bayanlar bu konuda çok hassas olmalıdırlar. Aksi takdirde ilerleyen yıllarda pişman olacakları şeyler olabilir. Bebeğin gelişiminin sağlıklı ve düzgün olması için gebelik dönemindeki her kadın mümkün olduğunca iyi beslenmelidir. Yine de kilo alınmaması durumda endişe edilmesine gerek yoktur zira mide bulantısı ve istifra iştahsızlığa yol açabilir ve kilo kaybına yol açabilir.

Gebelik döneminde kesinlikle kullanılmaması gereken ürünler vardır bunların başında alkol gelir ve buna ek olarak çay kahve ve kola da pek önerilmez. Bunların yanı sıra hamilelik süresince sıvı alımı çok önemlidir. Bol bol su tüketimi yapılmalıdır.

Bazen hamile bayanların eline bazı diyet listeleri ve beslenme şekilleri geçmektedir. Fakat bu tür olaylar bazı özel durumlar haricinde hiçbir bilimselliğe sahip değildir. Eğer diyet yapılmak isteniyorsa veya gerekiyorsa bu iş birebir doktorlarla veya diyetisyenlerle yapılmalıdır. Çünkü her diyet kişiye göre hazırlanmalı ve düzenli olarak kontrol altında bulunmalıdır. Özellikle hamile bayanların bu konuda kendi kafalarına göre hareket etmemeli mutlaka doktorlarına başvurmalıdırlar.

Sonuç olarak hamilelik döneminde bebek yeterince beslensin diye gıda tüketimi abartılmamalıdır diğer yandan doğum sonrasında eski vücut ölçülerine kolayca dönebilmek için de gereğinden az beslenmek çok yanlış davranışlardır. Her zaman öncelik sağlığa verilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Formulx3 Zayıflama Hapı başlıklı makalemizde Formulx3, Formulx3 Zayıflama ve Formulx3 Zayıflama Hapı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla