Fındık Yağı ile Saç Bakımı, Bitkisel formüller ve kürler ile artık, birçok saç sorunumuzu çözebiliyoruz. Bu konuda araştırmalarına devam eden, bitkisel çözümler üreten, uzman doktorlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Profesör Doktor Ahmet Maranki, Osman Müftüoğlu, İbrahim Saraçoğlu, Suna Dumankaya gibi bilirkişilerin, gerekli televizyon programlarında, hemen hemen cildimiz, saçımız ve birçok problemimiz için, bitkisel kürler paylaştığını görüyoruz.

Fındık Yağı ile Saç Bakımı

Ayyu.net ekibi olarak, fındık yağının saçımıza olan yararlarından ve faydalarından bahsedeceğiz. Fındık yağı ile bitkisel bir saç bakımı yapabilir misiniz? Fındık yağı saçıma iyi gelir mi? Fındık yağı saçımı uzatır mı? Gibi sorularınıza cevap bulabileceğiniz, yer burası.

Vitamin açısından çok zengin olan fındık yağının aynı zamanda içerisinde E vitamini, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi mineraller sayesinde zengin bir yağdır. Fındık yağı sayesinde saç kıran hastalığına yakalanma riskiniz en aza iner. Eğer saç kıran gibi bir hastalığınız var ise, fındık yağı ile tedavi edebilirsiniz.

Saç dökülmesi problemlerinizin önüne geçer. Dökülmüş olan saçlarınızın yerinde, yeni saç oluşumu için zemin hazırlar. Saçlarınızın yağlanmasından şikâyetçiyseniz saçınızın dip kısımlarına masaj yaparak, haftanın 2 günü uygulayabilirsiniz.

Doğal ve parlak saçlara kavuşmanızı sağladığı gibi, saçlarınıza canlılık verir. Eğer düzenli olarak fındık yağı kullanırsanız, saç köklerinizi iyileştirirsiniz. Bu da dökülme riskini minimize eder.

Fındık yağı ile saç bakım kürü nasıl yapabilirim?

Fındık yağı saç maskesi ile birlikte, saç problemlerinize son verebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzeme listesi;

5 tatlı kaşığı fındık yağı, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı, 1 ampul b vitamini kapsülü ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

Malzemelerimizin hepsini aynı kapta karıştırdıktan sonra saç köklerimize ve uçlarına olmak üzere bütün bölgeye uyguluyoruz. Yaklaşık olarak 60 dakika saçımızda kaldıktan sonra, ılık su ile durulaya bilirisiniz. Haftanın belirli bir gününü kendinize seçerek, her hafta aynı gün mümkünse aynı saatte bakım kürümüzü uygulayalım. Fındık yağı saç bakım kürü ile birlikte saçlarınızdaki yıpranmalar, güneş izleri, yağlanmalar, kırılmalar, dökülmeler gibi birçok probleminize çare bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ebru Şallının Saç Bakımı Önerileri başlıklı makalemizde ebru şallı saç bakım maskeleri, ebru şallı saç bakım önerileri ve ebru şallı saç bakım sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla