Eve Sinen Balık Kokusu Nasıl Geçer

 1. Sirkeli suyu tencereye koyun ve o kaynarken bir yandan da balığınızı kızartın. Mutfağınız balık kokmayacaktır.
 2. Kızartma yaparken başka bir şeye vaktim kalmıyor diyorsanız her şey bittikten ve yemekler yendikten sonra yine bir tencereye biraz sirke,defne yaprağı, çubuk tarçın, karanfil ve su koyup kaynatın. Kim demiş balık kızartması yapıldı burada diye.
 3. Yukarıda saydığım malzemeler evinizde yoksa tek bir malzemeyle de bu işlemi yapabilirsiniz. Bir tencerenin içine su ve vanilya koyup kaynatmanız yeterli. Vanilya kokusunu seveceğinizden şüphemiz yok.
 4. Balıkları tavaya koymadan önce kızdırdığınız yağın için 5-6 parça kabuklu limon koymanızda koku giderici bir etken olacaktır.
 5. Balkonunuzda ızgara balık yapıyorsanız ızgaranın üzerin 3-5 yaprak defne yaprağı koyabilirsiniz. Komşularını hiç koku duymayacak.
 6. Yine kızartma yapacağınız yağın içine biraz taze maydanoz dalı atmanız faydalı olacaktır.
 7. Mutfağınızın köşesinde balık pişirilmesi esnasında yakacağınız kokulu mumun yanması balık kokusunu bastıracaktır.
 8. Ufak bir kapta balık pişirilmesi sırasında toz şekeri şerbet halin getirebilirsiniz. Bu da balık kokusundan kurtulmanın bir yoludur.
 9. Kolay çözüm yolu istiyorsanız ocağınızın küçük kısmında limon kabuğu yakabilirsiniz.
 10. Yine balık piştikten sonra hoşunuza giden bir tütsü kullanabilirsiniz.
 11. Duman çıkmasına sebep olsa da balık kokusundan kurtulmanın diğer bir yolu da teflon tava ya da tencerede çay kavurmaktır. Tabi kuru çay.
 12. Elinizi limona sürtüp daha sonra yıkayın. Bu elinize sinen balık kokusu için birebir.
 13. Tüm bunları yapsanız bile balık kızarttığınız tavayıhemen yıkamadığınız sürece balık kokusu mutfağınızdan çıkmayacaktır.
 14. Yine ben kolay bir yöntem İstiyorum diyorsanız koku giderici sıvı sabunları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gebe Kalmak için Bitkisel Yöntemler başlıklı makalemizde gebe kalmak için bitkisel çözüm, gebe kalmak için bitkisel çözümler ve gebe kalmak için bitkisel yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla