Evde Yapılabilecek Doğal Yüz Bakımı Maskeleri, Kadınların bakımlı olması büyük bir önem kazanmıştır. Teknolojinin ilerlemesiyle beraber kadınların güzellik konusunda yardım alması ve bu yardımların daha verimli hale gelmesi sağlandı. Fakat yapılan uygulamalar hızlandırılmış şekilde kadınlara güzellik sağlasa da her bütçeye uygun olmayabiliyor. Bu durumlarda kadınların imdadına evde yapılabilecek yüz maskeleri.

Evde Yapılabilecek Doğal Yüz Bakımı Maskeleri

Evde yapılabilecek yüz maskeleri kayısı, çilek tarzı meyvelerin püre haline getirilmesiyle elde edilebilir. Evde yapılan yüz maskelerinde katkı maddesi olmayacağı için daha verimli sonuçlar alınacaktır. Yüzünüze sürdüğünüz püre şeklindeki meyveyi on beş yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayarak temizleyiniz. İşlem sonunda havlu kullanmamalısınız. Su kendiliğinden kurumalı, yüz ihtiyacı olan nemi sağlamalı böylece.

Evde yapılabilecek yüz maskeleri ardından en iyi tonikleme yöntemi gül suyudur. Gül suyunu bir pamuğa dökerek yüzünüze tampon yapar gibi uygulamalısınız. Böylece cildiniz daha canlı görülecek ve meyve maskesi sayesinde gergin parlak bir görünüm alacaktır.

Güzel bir cilt için düzenli uygulama önemlidir. Ve her maskeden önce temiz bir cilt hazırlanmalıdır. Eğer cildiniz kirli ise gözenekler kapalı olacağından bir işe yaramayacak ve temiz olmadığında cilt maske işlevini yerine getiremeyecektir. Bu uygulamalardan önce yüzdeki makyaj ılık su ile temizlenmeli ve makyaj sütüyle arındırılmalıdır. Sabun kullanmanız tavsiye edilmez çünkü sabun iyi bir temizleyici olmasına rağmen yüz derisinin kurumasına ve pul pul dökülmesine neden olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde evde bitkisel cilt bakımı nasıl yapılır, evde cilt bakımı maskeleri nasıl yapılır ve evde cilt bakımı nasıl olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla