Evde kilo verme egzersizleri, evde zayıflama hareketleri, evde kilo verme yolları, evde zayıflama hareketlerini resimli olarak izleyebilir, evinizde zayıflamanın yollarını bulabilirsiniz. Genel olarak yapılan birçok diyet programı ve beslenme listesi bir kendi başına sizi istediğiniz, kiloya indirmeyebilir. Burada spor ve egzersiz hareketlerini devreye sokmanız gerekiyor.

Evde Kilo Verme Egzersizleri

Doğru diyet programı ile birlikte yapacağınız egzersiz hareketleri sayesinde, zayıflamanız çok daha kısa sürede olacağı gibi, hızlı bir şekilde zayıfladığınızı görebilirsiniz. Öncelikle evde zayıflama hareketlerine başlamadan önce, bölgesel olarak zayıflamayı amaçlamalısınız.

Evde egzersiz hareketlerine başlamadan önce kendinize bazı soruları sormalısınız. İlk sorunuz, en çok hangi bölgenizdeki kilolardan daha çabuk kurtulmak istiyorsunuz? Örnek olarak bayanların en çok sorun yaşadığı bölgelerden bir tanesi basen bölgeleri ve diğeri de karın bölgesindeki oluşmuş olan yağlardır.

Bu iki bölgeye odaklı bir diyet programı ile birlikte, bu iki bölgeye odaklı evde egzersiz hareketleri ile rahatsız olduğunuz, bölgeleri forma kavuşturabilmek sizin elinizde. Bunun için bazı egzersiz hareketlerini resimli olarak sizlerle ayyu.net ekibi olarak paylaşıyoruz.

Basen bölgeleri için evde uygulayabileceğiniz egzersiz hareketlerinden bazıları şunlardır.

Bu hareketi ilk evde egzersiz uygulamalarına başlarken, 3 x 10 olarak uygulamanızı öneriyoruz. Hareketlere başlamadan önce 10-15 dakika yürüyüş yaparak vücudunuzu ısıtmanızı tavsiye ediyoruz. Hareketi uygularken, belinizin doğru olmasına dikkat ediniz, doğru yapmalısınız hareketi aksi takdirde istenilen bölgedeki yağları yakamayız.

Karın bölgeleri için önereceğimiz bir diğer egzersiz hareketimiz ise; Karın egzersizini yaparken, bu hareketi ilk etapta yarım mekik olarak daha sonra tam mekik olarak yapmanızı tavsiye ediyoruz. Karın bölgemize dizlerimizi çekerek, resimde görüldüğü gibi 3×10 şeklinde yapmalısınız. 3 set 10’ar defa olmak üzere yapılmalıdır.

Doğru diyet programlarınızla birlikte yapacağınız bölgesel zayıflama hareketleriyle kısa zamanda forma girebilirsiniz. Bu sayede, sporla birlikte sağlıklı yaşamanın kapılarını arayabilirsiniz.

Evde Kilo Verme Egzersizleri
Evde Kilo Verme Egzersizleri

Bir önceki yazımız olan Diyet Yemeklerinin Faydaları başlıklı makalemizde diyet, diyet yemek ve diyet yemeklerinin faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla