Evde dudak bakımı nasıl yapılır, dudaklarımız kışın soğuk havalarında etkisiyle çok çabuk kuruyup çatlamakta ve sağlıklı olmayan bir görüntüye ulaşabilmektedir. Bunu önlemek için evimizde yaptığımız balmlarla daha taze ve canlı dudaklara sahip oluruz. Şimdi gelelim nasıl yapılacağına.

Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır

Malzemeler: Balmumu, Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı, e vitamini kapsülü, kakao yağı, isteğe göre kakao tozu, çikolata ve nane yağı.

Yapılışı:

Bir parmak büyüklüğünde balmumunu 1 tatlı kaşığı kakao yağı, Hindistan cevizi yağı 1 tatlı kaşığı veya zeytinyağı ile karıştırıp mikrodalga da veya benmari usulü eritilir. Kokusunun yoğun çikolata kokması için de yarım çay kaşığı çikolata tozunu 1 çay kaşığı kaynar suda ezmek ve karışıma ilave etmek gerekir ya da çikolatayı kırıp ilk karışıma da ilave edilebilir. Ilıdıktan sonra karışım e vitamini kapsülü ekleyip, iyice karışması için çay kaşığıyla karıştırılır.

Sürülebilir kıvama gelmesi için aralıklı yağ ilavesi yapılabilir. Kokusu için nane yağı 3 damla ilave edilebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Doğal Yollar ile Cilt Bakımı başlıklı makalemizde Doğal Yollar ile Cilt Bakımı, doğal yollarla cilt bakım ve doğal yollarla cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla