Ev Kadınları için Diyet Listesi, ev kadınlarının ortak sorunlarından bir tanesi de kilo problemlerini aşamamaktadır. Çoğunlukla vakitlerinin tamamını evde geçirdikleri için, kilo almaya verimli bir ortam yaratılmaktadır. Ancak, üzülmeyin bunların tedbirini en başından alabilirsiniz.

Çalışan bir bayan hamile olduğunda işi bırakıp ev kadını olabiliyor. Ve sonra bakıyorsunuz, zamanla kilo almaya başlıyor. Vücudun metabolizması bozulduğu için ani değişikliklere karşı reaksiyon gösteriyor ve kilo alım süreci başlıyor.

Ev Kadınları için Diyet

Eğer ev hanımı iseniz, sizlere bazı ipuçları vereceğiz, aynı zamanda evinizde uygulayabileceğiniz diyet listesini sizlerle ayyu.net olarak paylaşacağız. Günlük olarak 1500 ve 1700 kalori arasında olacak olan bu diyet programına ek olarak bazı egzersizleri de öneriyoruz.

Ev Kadınları için Diyet Listesi

Haftalık olarak; ev hanımlarına özel olarak diyet ve beslenme menüsü aşağıdaki gibidir.

Pazartesi sabah kahvaltısı: Bir bardak 250 grama eşit olacak şekilde yağsız süt ve yanında birkaç dilim kızarmış ekmek yiyebilirsiniz. Yarım adet domates, bir adet salata ve bir adet biber ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Öğlen yemeğimize kadar geçen süre zarfında bir adet muz yiyebiliriz.

Öğlen yemeğimizde: 40 gram haşlanmış tavuk eti ile birlikte, 3 adet zeytin, bol miktarda maydanoz ve salata tüketebilirsiniz. Salatanızı mutlaka limonlu yiyiniz. Akşam yemeğine kadar olan ara öğün vaktinde ise birkaç dilim olmak üzere kavun tüketebilirsiniz.

Akşam yemeğimizde: Ton balığı ile birlikte roka salatası yiyebiliriz. Ekmek olarak 3 dilim kepekli ekmek yâda çavdar ekmeğini tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte bir kâse keçi yoğurdu da tüketmenizi tavsiye ediyoruz.

Ev kadınları için diyet yemekleri: haşlanmış taze fasulye, dereotlu makarna, ızgara sebze, gibi diyet yemeklerinden faydalanabilirsiniz. Özellikle sebze yemeklerine ağırlık verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Çok Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizde en çabuk kilo verdiren diyet listesi, en çok kilo verdiren diyet listesi ve en güzel kilo verdiren diyet listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla