Estetik ile boy uzatma ameliyatı, estetikle boy uzatma günümüzde birçok kişinin merak ettiği bir yöntem olmakla birlikte, ameliyatla birlikte boy uzatma yöntemi olduğu için birçok kişinin aklında birçok soru vardır, boy uzatma estetiğini, ayyu.net sitesi olarak ele aldık ve birçok sorularınızın cevabını bulduk, sizlerle paylaşıyoruz. Gelişen ameliyat teknikleriyle estetik amaçla boy uzatmak artık mümkün, Boyunuzun uzunluğundan eğer memnun değilseniz, 20 ile 40 yaş arasındaki kişiler boy uzatma ameliyatı ile 10 santim daha kadar uzayabiliyor.

Estetik bir amaç ile boy uzatılabilir mi? Evet uzatılabilir. Diyelim ki kısalığa yol açabilecek hiç bir sorununuz yok, fakat kısa olduğunuzu düşünüyorsunuz. Fitbone denilen yöntem ile boyunuzu uzatabilirsiniz. Fitbone çok güvenli bir uzatma cihazı, Firma bu çiviyi herkese vermiyor. Kopmlikasyon yaşayamayacağı alanında uzmanlaşmış doktorlara bu cihazı veriyor. Fitbone yöntemi nedir ? Kemik kesiliyor ve kemiğin içine bu çipi yerleştiriliyor. Bu çivinin bir kumandası var, kumandaya basınca çiviye elektrik gidiyor ve motor çalışıyor. Böylece kemiklerin arası kendi kendine açılıyor ve bacak uzuyor. Bu çivinin ücreti günümüzde 30 bin TL yi buluyor.

Estetik amaç ile boyunun kısalığından şikâyetçi birçok insan geliyor. Başvuru çok ama uygun kişi çok fazla değil. Mesala vücut disformik sendromu dediğimiz, bir psikolojik bir sorun var. Hastanın algısında bir kayma oluyor ve vücudunun istediği gibi görmüyor, kendisinden asla memnun olmuyor. Hasta sürekli estetik yaptırıyor ama yine de kendini güzel bulmuyor. Bu hastalığın tedavisi aslında çok kolay, günümüzdeki terapistler ve psikologlar çok kolay tedavi edebiliyor. Boy uzatma ameliyatı yapabilmek için kişide bu tür sorunların barınmaması gerekiyor.

Ameliyat için gerekli olan ölçütler nelerdir? Hastanın kemik yapısının boy uzatma ameliyatına uygun olması gerekmektedir. Bazı kişilerin bacak yapısı çok ince oluyor. Bu gruptaki kişilere ameliyat yaparsanız, estetik olarak kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun için ince bacak yapısına ait kişilerin bu tür estetiklere girmemesini rica ediyoruz. Diğer etkenler ise maddi yönden herhangi bir sıkıntı çekmemesi, çünkü ameliyat sonrası bir süre fizyoterapiye gidilmesi gerekecek, işini gücünü ayarlaması gerekiyor. Bu süre 7 ay gibi bir süre olabiliyor.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler; Bir bacağı 6-7 cm uzattığımızda kişi 6-7 ay koltuk değneğiyle birlikte yürüyor, sonra diğer taraf için koltuk değneği kullanılıyor. Bu süreç bittikten sonra da eski günlerdeki gibi direk koşma yürüme işlemlerini gerçekleştiremiyor. Kişi yürüse de vücudun yeni uzantıya alışması için 1 yıllık bir süreci geride bırakılması gerekiyor. Uzatılan kemikler hiç bir şekilde ayırt edilmiyor.

Boy uzatma estetiği ile bacaklarımı en fazla ne kadar uzatabilirim? Fitbone çivisi tekniğiyle femur kemiği yani kalça ekleminden başlayıp, diz eklemine kadar uzanan kemik 6 7 santimetre olarak uzayabilir. Kaval kemiği yani baldırın içindeki uzun iki kemikten kalın olanı 3-4 santim uzayabiliyor. Yani iki kemikte bu işlemi uygularsam toplam 10 santim gibi bir rakam ortaya çıkabiliyor.

Estetik boy uzatma için gerekli yaş sınırları varmış? Elbette var, Büyüme ve gelişme dönemi insanların bizim için çok önemlidir. Tutup 16 yaşındaki bir hastayı 100 bin de verse ameliyat edemeyiz. Bu ameliyatlar genel olarak, kişinin büyüme ve gelişme yaşını geçtikten sonra yapması daha uygundur. Genel olarak 25 yaş ve üstü bu iş için daha uygundur. Kendi kararlarını daha hâkim, daha olgun ve büyüme ve gelişmesini tamamlamış, artık estetikle boy uzatma dışında boyunun uzamayacağını anlamış olması gerekmektedir. Boy kısalığı sonuç olarak göreceği bir şey boyunuzla kendinizi barışık hissetmeniz gerekiyor, eğer bunu başaramıyor ve sorun yaşıyorsanız, boyunuzu boyun estetiği ameliyatıyla birlikte uzatabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Botoks Nedir başlıklı makalemizde botoks nedir, botoks nedir hakkında ve botoks nedir nasıl uygulanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla