Erkek Tipi Kellik Nedir, Halk arasında ki ismi ile erkek tipi kellik başladığı zaman saç derisinde %95 oranında saçın dökülmesine neden olur. Diğer bir adı ile androgenez saç dökülmesi bulunan erkeklerin büyük bir çoğunluğu 35 yaşının üzerinde çoğu saçlarını kaybetmektedir.

Eğer bu durum 50 li yaşlara kadar sarkarsa saçların kurtulma ihtimali daha da düşecektir. Saç dökülmesinin tespit edilen pek çok tedavisi bulunmasına rağmen erkek tipi saç dökülmesi için yapılacak çok fazla ihtimal bulunmamaktadır.

Sadece dökülmeye başlayan saçların bazı takviyeler ile dökülmesini engelleyebilirsiniz. Yaygın inanışın aksine erkekler saç dökülmelerinden hiç memnun değildir. Bu konuda yapılması gereken tek alternatif yöntem saç ekimidir. Saç ekimi sayesinde saçlarınız tekrardan eski haline kavuşabilir.

Saç ekim noktaları için üzerinde durulması gereken konu ise estetik ayrıntılara dikkat edecek bir hekimin tercih edilmesidir. Böyle bir hekim tercihi pek çok soru işaretinin doğrudan ortadan kaldırılması açısından oldukça önemli olmaktadır.

Yarınlarınız için şimdide saç analizi yaptırmaya başlamanız sizin açınızdan da uygun olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Buzda Düşme, Kırıklar ve Çıkıklar başlıklı makalemizde buzda düşme, çıkık ve kırık hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla