Elmalı üzüm salatası ile diyet yemeklerinize yeni bir diyet salatası dâhil edebilirsiniz. Sağlıklı kilo verebilmeniz için besinleri pişirmeden besin değerlerini kaybetmeden çoğu zaman tüketerek daha sağlıklı beslenme yöntemlerini seçebilirsiniz. Pişirilen besinlerin genel olarak vitaminleri ve mineralleri kaybolmaktadır.

Diyet salataları ile bu besinleri yitirmeden tüketebilirsiniz. Üzümün faydalarını ayyu.net olarak paylaşmıştık. Üzüm ile birlikte elmadan yaptığımız bu diyet salatasını mutlaka tatmalısınız. Sağlıklı zayıflama adı altında yapacağınız diyet salataları ile birlikte spor yapmanızı, diyetisyenler tavsiye etmektedirler.

Elmalı üzüm salatamızın besin değerlerini inceleyelim;

Kalori oranımız: 80, Protein oranımız: 2 g, Filinta değerimiz: 19 g, Yağ oranımız: 0, Doymuş yağ oranımız: 0 g, Sodyum 20 mg, fiber: 1g’dir. Besin değerleri diyet programlarına uygun olarak belirlenmiş ve hazırlanmıştır.

Elmalı üzüm salatamız için gerekli olan malzeme listemiz;

  • Bir zarf jelatin streç film olabilir,
  • ¼ bardak su,
  • ½ bardak elma suyu,
  • 1 su bardağı doğranmış elma,
  • ½ bardak kırmızı üzüm,
  • ¼ fincan, doğranmış kereviz ile malzeme listemizi tamamlıyoruz.

Elma suyumuz ve doğranmış elmalarımızı birbirine katarak, 3 dakika kaynatın. Daha sonra üzerine kırmızı üzümü ilave ederek, en son kerevizlerimizi koyuyoruz. Toplam 5 dakika ocakta durması yeterlidir. Besinlerin değerlerini kaybetmemeleri için bu süreyi geçmemelisiniz. Diyet yemeklerinden üzüm salatasının tarifini paylaştık. Sağlıklı zayıflamalar.

Bir önceki yazımız olan Elmalı Diyet Yemeği başlıklı makalemizde diyet, Elmalı Diyet Yemeği ve Zayıflama hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla