Elma cipsi ile zayıflamak ve diyet yapmak isteyenlere bir besin maddesi daha eklendi. Özellikle yaz aylarında, forma girmek isteyen bay, bayan kişiler farklı yöntemlerle kendilerini zayıflama salonlarına, zayıflama haplarına meyilli bir hale getirmektedirler. Yurdumuzun Akdeniz bölgesi Isparta ilinin Elmataş fabrikasında 1991 yılından bugüne kadar üretim yapan firma elde ettikleri elma cipsini yurt dışı pazarına ihraç ediyorlardı. İç piyasaya da artık elma cipsi ihraç edileceği söylendi. Elma cipsini diğer cipslerden ayıran en önemli özellik içerisinde yağ bulundurmaması, diğer cipslere göre kilo aldırmayan cips olarak da tanımlanabilir.

Elma Cipsi ile Zayıflamak

Elma cipsinin üretimi taze elmalar güzelce yıkandıktan sonra ufak parçalar halinde özel fırınlarda kurutuluyor. Adet olarak nerdeyse 15 kg taze elmadan 1 kg elma cipsi elde ettiklerini söylediler.

Cips tiryakileri bu cipse artık yönlenmeleri daha sağlıklı ve faydalı görülüyor. Bunun sebebi ise gayet açık ve net bir şekilde gözle görülüyor. Elma cipsinin içerisine hiçbir katkı maddesi ve yağı bulunmuyor. Vücuda zarar vermediği gibi elmanın vücuda sağladığı tüm besin minerallerini aktaracağını vücudumuza sağlıklı bir besin kaynağı olacağını söylediler. Kilo vermenin şüphesiz, ilk adımı yağsız yiyeceklerden geçiyor. Elma cipsi en güzel zayıflama yöntemi olarak görülmektedir.

Bir önceki yazımız olan Tanita Nedir, Diyete Faydaları Nelerdir başlıklı makalemizde tanita nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla