Egzersiz Yapmadan Kolay Kilo Vermenin Yolları

Bir diyet listesine bağlı kalmaktan sıkıldıysanız.Spor ve egzersiz yapmadan kilo vermek istiyorsanız bu 8 öneri tam sizlere göre.

1- Düzenli Uyuyun

Düzenli uyumamak araştırmalara göre kilo alma sebebi aynı zamanda fazla uyumakta kilo aldırıyor.8 Saat uyku insan vücudu için yeterli olmaktadır.Böylece yeme içme alışkanlıklarınız hem düzene girecek hem de iştahınızı kapatacak.

 

2- Bol Bol Su İçin

Su içmek zayıflama da büyük etken gün içerisinde bol bol su tüketin böylece fazla yemek  yemeninde önüne geçeceksiniz.Metabolizmanız da bir o kadar hızlanacak.Yemeklerden hemen öncede su içmeniz tokluk hissi verir.

 

3-Seks yapın

Yaklaşık olarak 25 dakika seks yapmak 100 kalori yakmanızı sağlar.Ayrıca düzenli uyumanızı ve yağ yakmanızı büyük ölçüde hızlandırır.

 

4- Tartılın

Kilonuzu kesin olarak bilin tartıdan korkmayın.Kilonuzu bilmeniz emin olun sizi daha da teşvik edecek ve gün içerisinde yemelerinize daha dikkat etmenizi sağlayacak.Fazla yediğinizi anlar ve ona göre devam etmenizi sağlar.

 

5- Yeşil Çay Tüketin

Yeşil çay bir çok diyetisyenin önerdiği bir çaydır.Yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır.İçerisinde ki madde gereği açlık iç güdünüzü dengede tutar ve daha az yemenizi sağlar fırsat buldukça yeşil çay tüketin.

 

6- Öğünlerinizi Arttırın

Belirli öğünlerde çok yemek yerine.Sık sık ve az az yiyin.Öğünler arasında ki saat farkı yüzünden daha çok acıkırsanız ve daha fazla yemek tüketirsiniz.

 

7- Sağlıklı Besinler Tüketin

Hazır gıdalardan mümkün olduğunca uzak durun.İçeriğinde ki katkı maddeleri nedeniyle kilo almanıza neden olur.Hamur işlerinden ve kızartmalardan kesinlikle uzak durun.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Zayıflama Yöntemleri başlıklı makalemizde doğum sonrası çabuk kilo verme yöntemleri, doğum sonrası hızlı kilo verme yöntemleri ve doğum sonrası kilo verme yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla