Ünlü manken Ebru Şallı, saç bakımı önerileri ile bayanlara bitkisel formüllerini önermeye devam ediyor. Saç bakımı vücudumuz gibi önemli bir bölgedir. Görselliğimizi, öne çıkaran unsurlardan bir tanesi olan saçlarımıza yeteri kadar önemi gösteriyor muyuz?

Ebru Şallının Saç Bakımı Önerileri

Ebru şallının saç bakımı için gerekli olan bitkisel formülde yer alan listemiz, 5 yemek kaşığı sıcak su, 1 yemek kaşığı çörek otu yağı, 1 yemek kaşığı susam yağı, 3 yemek kaşığı arı poleni ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Bütün malzeme listemizi bir kâse de karıştırarak, birbirlerine karışımını sağladıktan sonra saçımıza uygulayabiliriz.

Bitkisel formülümüzü uygulamadan önce saçlarımızın temiz olmasına özen gösteriyoruz. Saç diplerimize yedireceğimiz bu bitkisel formülü, saçlarımızın her yerine emdirerek, elimizle 15 dakika uğraşıyoruz. Haftada 3 gün uygulamanızı önerdiğimiz bu bitkisel formül ile saç kırılmaları, dökülmeleri gibi problemleri ortadan kaldırarak saçlarınızı daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğumdan Sonra Saç Dökülmesi başlıklı makalemizde doğumdan sonra saç dökülmesi nasıl önlenir, doğumdan sonra saç dökülmesi ne zaman başlar ve doğumdan sonra saç dökülmesi neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla