Düğününüz olacak ve siz oldukça heyecanlısınız. Kendinizi gerçekten her gün olduğunuzdan çok daha güzel görmek elbette hakkınız… Ama düğün makyajı konusunda kararsızsınız.

Düğün Makyajı

Düğün makyajının olabildiğince şık, sade ve pastel tonlarında olması, teninizle uyumlu olması oldukça önemlidir. Makyaj aslında buram buram kendisini gösteren bir unsur olmamalıdır. Bunun yerine makyajın güzelliğinizi arttırıcı ancak sizi doğal gösteren bir katkısı olmalıdır.

O nedenle düğün makyajı konusunda kararsız kaldığınızda yapmanız gereken şey bu konuda uzman olan bir güzellik danışmanına danışmak olacaktır. Kesinlikle çok fazla makyaj malzemesi kullanıp, yüzünüzün farklı tonlarda renklerle boyanmasına izin vermeyin. Cildinizi koruyacak su bazlı bir nemlendirici ile öncelikle cildiniz nemlendirilmeli, ten renginize uygun olan bir fondöten kullanmalısınız. Göz makyajınız oldukça sade olmalı ve birbirleri ile uyumlu olan tonları tercih etmelisiniz. Gözlerinize kalem çekerken gözleriniz büyükse içerden, küçükse daha büyük göstermek açısından dışarıdan kalem çekebilirsiniz. Bunun yanında dudaklarınız inceyse dışarıdan dudak kalemi çekebilirsiniz, kalınsa da içerden çekmeniz gerekecektir. Ancak bu tamamen sizin göz zevkinizle alakalıdır.

Düğün makyajında gölgelendirme teknikleri konusunda abartıya kaçılmasına kesinlikle izin vermeyin. Etkili bir gölgelendirme makyajınızı çok şık ve sizi çok cazibeli gösterecektir. Ayrıca kullanacağınız allığı hem teninize hem de mevsime uygun olarak seçmeniz faydalı olacaktır. Kış aylarında açık, yaz aylarında da koyu renk allık düğün makyajınızı daha güzel gösterecektir.

Düğün Makyajı
Düğün Makyajı

Bir önceki yazımız olan Makyajsız Güzellik Sırları başlıklı makalemizde güzel makyajsız güzellik sırları, makyajsız güzellik sırları ve makyajsız güzellik sırları melekler mekanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla