Doğum Çantasında Neler Olmalıdır? Birbirini seven her çiftin ilk hayali evlenmektir. Bir diğeri ise çocuk sahibi olmaktır. Çiftler hazır olduklarında bebek sahibi olmayı arzu ederler ve bu arzularına ulaşırlar. Hamilelik süreci boyunca yeterince zorluk çektikten sonra doğum yaklaşır.

Doğum Çantasında Neler Olmalıdır

Doğum yaklaştıkça çiftlerin heyecanı artar ve bu durum yüzünden elleri ayaklarına dolaşabilir. Bu yüzden doğum çantasını doğuma 1-2 ay kala hazırlamanızda yarar vardır. Doğum çantası özellikle hastane de doğum yapacak insanlar için gereklidir. Bir süre hastanede kalınacağı için doğum çantasında gerekli malzemeler bulunur. İlk olarak doğum çantasının üç bölümden oluşacağını bilmeniz gerekmektedir. İlk bölüm kendiniz için olan eşyaların bulunduğu bölümdür.

Bu bölümde mutlaka 2 veya 3 takım pijama ya da gecelik bulundurmanız gerekir. Kaç gece orada kalacağınız belli değildir. Ayrıca çorap ve iç çamaşırını bol bol götürmeniz gerekmektedir. Bunun yanında kişisel temizlik bakım ürünleri ve çocuğunuzu emzirirken oluşacak yaralara karşı sürmeniz gereken kreminizi yanınızda bulundurmalısınız. Ayrıca 3 adet emzirme sutyeni ve kirli iç çamaşırı torbası bulundurmalısınız.

Son olarak hastane ziyaretleri oldukça bol olur. Bebeğinizi ve sizi görmek isteyen ziyaretçiler hastane odanızı çiçeklerle donatabilir. Ziyaretçilere karşı güzel görünmek her anne adayının hakkıdır bu nedenle hastaneye giderken yanınıza makyaj malzemelerinizi ve saçınızı yapmak için araçlarınızı da alabilirsiniz. Doğumdan hemen sonra bebeğinizin giymesi için tulum ve en küçük boy bebek bezlerinden hemşirelere vermelisiniz. Ayrıca bebeğinizi temizlemek için ıslak mendiller götürmelisiniz ancak bu mendillerin bebeğinize zarar vermeyecek olan markalardan olmasına özen gösterin.

Uzun kollu bebek pijamalarından ve 3-4 çift kalın çoraplardan götürmeye özen göstermelisiniz. Çünkü bebeğinizin bağışıklık sistemi henüz çok zayıf olacaktır ve onu korumanız gerekecektir. Mevsime uygun olarak bebek battaniyesi, hırka veya ceketi de doğum çantasına eklemeyi unutmayın. Ayrıca yumuşak küçük havlu, bebek şampuanı ve süt sağma cihazını da doğum çantanıza eklemeniz gerekmektedir.

Son olarak da bebeğinizle hastaneden çıkarken hem bebeğinizi hem de sizi koruyacak kalın giysileri yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Hastanenin imkânlarını bilemediğiniz için her ihtimale karşı yanınızda çarşaf ve mevsime uygun olarak çarşaf takımı da götürmelisiniz. En önemli noktaya gelirsek; Bebeğinizin her anını yakalamak için bir kamera götürmeyi de unutmayın!

 

Yanıtla