Doğru nefes alıp vermenin yolları, ilk duyduğu anda insana olanaksızmış gibi geliyor. Oysaki bu mümkün. Nefes, en eski Doğu uygarlıklarından bugüne gelmiş bir şifa metodu olarak biliniyor. Bilinçli nefes almanın insan bedeni ve zihni üzerindeki gücü doğuda yüzyıllarca aydınlanma aracı olarak kullanılıyor.

Zaman içinde işe batılı araştırmacıların beden ve zihin bütünlüğü konusundaki çalışmaları, nefes üzerinde yoğunlaşmaları ve nefesin gücünü keşfetmelerini sağlıyor. Peki, kaçımız nefes alışverişinin farkında?

Ne yazık ki çoğumuz bilinçsizce nefes alıp veriyoruz. Çoğu zaman nefesimizi tuttuğumuzun bile farkında değiliz. Tam kapasiteyle kullanılmayan nefes sistemi, gerekenden az oksijenin vücuda girmesine yol açıyor. Beyin fonksiyonları dâhil birçok organın sağlıklı çalışmasını engelliyor, yaşam kalitemizi düşürüyor.

Bir önceki yazımız olan Böbrek Kuvvetlendirici Şifalı Bitkiler başlıklı makalemizde Böbrek kuvvetlendirici, böbrek kuvvetlendirici için bitkisel çözüm ve böbrek kuvvetlendirici şifalı bitkiler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla