Diyette spor çok önemli ama ayrıntılarıyla incelenmemiş bir konudur. Diyette aynı şekilde, birçok kişi diyet yapmayı, aç kalmak adı altında anlayabiliyor. İçeriği ve detayı hakkında bilinmeyen yönleriyle diyet ve spor ilişkisini ayyu.net ekibi olarak siz kullanıcılarımızla paylaşarak bilinçlendirmeyi hedefliyoruz.

Diyette Spor

Diyet aslına bakarsak, aç kalmadan zayıflama yöntemidir. Vücudumuzun ve ruhumuzun o an istediklerini yiyerek, kalıcı kilo kaybı olmalıdır. Birçok diyet spor ile birlikte yapılmak, zorundadır. Ancak, kişinin spora engeli varsa, o zaman daha farklı ve beslenme yönünden daha az kalorili diyet programları, tercih edilmelidir.

İdeal kilonuz ve boyunuza göre, ortalama olmanız gereken, bir kilo sayısı vardır. Bunun üzerinde iseniz, sizin ideal kilonuza ve boyunuza göre bir kalorili diyet programı hazırlanır. Bu diyet programının içerisinde, beyaz et, kırmızı et, tavuk, balık, yeşillikler, makarna ve türevleri hepsi olacaktır. Hepsinin kalorileri hesaplanarak, bir beslenme programı oluşturulur.

Bu oluşturulma süreci bittiği andan itibaren, şikâyet ettiğiniz en çok bölgeler size sorulmalıdır. Mesela karın bölgenizde çok aşırı kilo var, bunun dışında basenleriniz çıkmış, bunun önüne geçmek için bölgesel zayıflama hareketlerine öncelik tanımalısınız.

Diyet süresince haftalık olarak 3 gün spor salonunda vaktinizi, geçirseniz? Yapacağınız diyet programları en fazla 45 gün içinde size kendisini aynada gösterecektir. Çünkü yediğiniz kalorili yiyeceklerde olacak diyet yemeklerinin içerisinde, bunları eritmek ve kalorimizi harcamamız için, spor yapmamız gerekiyor.

Birçok salonda spor konusunda profesyonel kişiler yer almaktadır. Siz zaten, şikâyetçi olduğunuz bölgeleri onlara söyledikten sonra, size belirli hareket listeleri vereceklerdir. Bu hareketler ile birlik diyet programı uygulamanız halinde, sağlıklı ve kalıcı kilo kayıpları yaşayabilirsiniz.

Zayıflama hapları ile metabolizmanızla oynamamanızı tavsiye ediyoruz, Piyasa da birçok çeşitli zayıflama ürünleri var, içerisinde iyi olanlarda var elbette ki, kötü olanları da hatta sizin bu durumunuzu, fırsat gibi kollayanlar sahte ürünlerle para kazanma tekniğine başvurarak, insanlarımızın sağlığını tehdit ediyorlar.

Diyet ile spor ayrılmaz bir parça olduğunu aklınızdan, çıkarmayınız. Bunun dışında mutlaka zayıflama dönemindeyken, uzman diyetisyenlerin tavsiyelerini, önerilerini ve görüşlerini alınız. Eğer bir diyet hapı, kullanmak istiyorsanız, bunu mutlaka doktorların kontrolünde ve görüşünde yapınız, sağlıklı günler ve zayıflamalar diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Diyette Sabah Kahvaltısının Önemi başlıklı makalemizde diyette kahvaltı, diyette kahvaltıda ne yenir ve diyette kahvaltının önemi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla