Diyet Vicdan Çorbası Tarifi, Uzman Diyetisyen Dilara Koçak “vicdan çorbası tarifini” diyet ve zayıflama çorbalarına örnek gösteriyor. Yapılan birçok araştırma sonucunda kilo vermek isteyen kişiler bazen normalin üzerinde yemek yiyebiliyor. Yâda diyet programına Aralıksız 4-5 gün devam ederken 6.gün diyet programını bozarak, kendine bir çeşit rahatlık hissi veriyor.

Fazla kuralcı ve disiplinli bir diyet ile neredeyse günümüzde birçok insan baş edemiyor ve kısa zaman sonra sıkılıyor. Bu nedenle diyet programı amacına ulaşamıyor ve istenilen forma kavuşulması zaman alıyor.

Diyetisyen Dilara Koçak yemeklerin yarattığı duygusal, mutsuzluk, üzüntü, stres, kaygı gibi çeşitli duygusal hisler yüzünden yemek yeme sebebinizin artabileceğine vurgu vuruyor. Dolayısıyla bir diyet programını uygularken bu tür duygusal problemlerinizin olmaması daha sağlıklı bir diyet yapacağınız anlamına geliyor.

Genel olarak diyet listelerinden bir diyet programını seçen kilo vermek isteyen kişiler, kendilerine bir zayıflama ve rejim arkadaşı edinirler. Bu arkadaşı ile kendini yarış haline sokabilme durumları da çok fazla oluyor. Bugün ben 500 gram vermişim sen 290 gram vermişsin gibi.

Bu tür diyet yarışları sağlıksız kilo verme sebepleri arasında sayılabilmektedir. Diyet bir yarış değildir, sağlıklı bir zayıflama yöntemidir. Bu yüzden yapacağınız tüm diyet programlarında çeşitli egzersiz hareketlerini ve sporu yaşamınıza dâhil edin.

Uzman Diyetisyen Dilara Koçak, diyet programlarına uyumsuzluk sağladığınız günden sonra sizin için vicdan çorbasını öneriyor. Vicdan çorbası ne işe yarıyor, neden adı vicdan çorbası? Bu çorba makalemizin başında da bahsettiğimiz gibi, diyet programını asıp pişman olanlar için. Yani ertesi günü toplamanız için özel bir çorba tarifi oluyor.

Vicdan çorbası kaç kalori?

Tüketeceğiniz porsiyon ve kâseye göre değişebilir ancak ortalama olarak bir kâse 75 kalori diyebiliriz. İçerisinde bulundurduğu bulgur, nane, maydanoz ve çeşitli baharatlar ile metabolizmanızın hızlandırılmasını sağlayarak gün içerisinde tükettiklerinizin erimesini kolaylaştıran, zayıflatıcı bir çorbadır.

Vicdan çorbası ile kaç kilo verilir?

Ortalama olarak 5 kilo verilir dersek sizlere yalan söylemiş oluruz. Ayyu.net ekibi olarak hep söylediğimiz ve altını çizdiğimiz bir konu var. Lahana çorbası da içseniz, vicdan çorbası da içseniz, mutlaka diyet programlarından kısa sürede umut beklemeyin. Ve bu programları uygularken çeşitli spor hareketlerini yanında hayatınıza katınız. Yüzme olabilir, çeşitli bölgesel zayıflama hareketleri olabilir. Çünkü hiç bir diyet programı başlı başına kilo verdirmez.

Vicdan çorbası ile zayıflayanların yorumları genel olarak bu çorbanın metabolizmalarının hızlandırdığı yönünde ve sabahları güne başlarken bu çorba ile diyet başlangıcını yapan birçok kilo problemi yaşayan kişiler var. Gerçekten sağlıklı ve zayıflamak için önerebileceğimiz, özel çorbalardan bir tanesidir.

Diyet Vicdan Çorbası Tarifi

Vicdan çorbası için malzemelerimizi tamamlıyoruz. Öncelikle 2 orta boy kabak, 2 adet orta boylarda soğan, 1 adet büyük boy domates, 2 yemek kaşığı bulgur, 1 tatlı kaşığı ı zeytinyağı, 1 demet nane, 1 demet maydanoz, 3-4 diş arımsak, kuru nane, kekik, tuz, kimyon ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Tüm malzemelerimizi tamamladıktan sonra az miktarda suyla 1-2 su bardağı klorsuz su ile haşlayıp blenderden geçirerek, afiyetle diyet çorbanızı yiyebilirsiniz. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Tepsi Kebabı Tarifi başlıklı makalemizde Tepsi kebabı, tepsi kebabı malzemeleri ve tepsi kebabı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla