Diyet omlet tarifleri, diyet mantarlı omlet, diyet sebzeli omlet, diyet omlet tarifi nasıl yapılır biliyor musunuz? Omletsiz, yapamam ve mutlaka benim diyet programlarında yer alması gereken besin kaynağı diyenlerden misiniz?

Birçok makalemizde bahsetmiştik, istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz. Ancak, abartısına kaçmadan ve doğru, dengeli bir biçimde uygulayarak bunu başarabilirsiniz. Örnek olarak birçok diyet yapan kişi, tatlıdan kendini uzak tutar. Hâlbuki haftada 1-2 kez diyet tatlı tariflerimizden bir tanesini yiyerek, tatlı krizinin önüne geçmiş olabilir.

Başlı başına diyet yaparak, zayıflama yapabilmeniz, ne yazık ki mümkün değil. Mutlaka spor ile birlikte desteklemeniz gerekiyor. Diyet omlet tarifimizi, ayyu.net ekibi olarak açıklıyoruz. Diyet omletinizi yaparken, içerisine mantar, sebze gibi çeşitli besin kaynaklarından yararlanarak, mantarlı omlet ve sebzeli omlet yapabilirsiniz.

Örnek olarak, zayıflatan şifalı bitkileri ya da zayıflatan diğer besin kaynaklarını omletinize dâhil ederek, kendi diyet yemeğinizi ortaya çıkabilirsiniz.

Diyet Omlet Tarifi

Diyet omlet tarifimiz için gerekli olan malzemeler: 2 adet yumurta, yarım yemek kaşığı zeytinyağı, bir yemek kaşığı tuzsuz peynir, 4-5 adet maydanoz, 1-2 sap yeşil soğan, 1 adet orta boy domates ile malzeme listemizi tamamlıyoruz. Maydanozlarımızı ve yeşil soğanımızı ince, ince kıyıyoruz. Diğer aşamada domateslerimizi doğrayarak, peynirimizi rendeleyelim.

Yumurtalarımızı bir kâsede çırptıktan sonra rendelediğimiz peynirlerimizle karıştırarak, orta boy bir tavada (teflon olmamasına özen gösteriniz) Teflon tavaları sağlık açısından önermiyoruz. Bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile ısınınca yumurta ve peynirimizi tavamıza dökerek yayalım.

Yumurtanın pişmesine 2-3 dakika varken, tahmini olarak domates ve yeşilliklerimizi üstüne serperek yayalım. Daha sonra üzerini kapatarak, buharında 2-3 dakika kalmasını sağlayınız. Diyet omletiniz hazır, afiyet olsun. Sağlıklı günler, diliyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Diyet Muhallebi Tarifi başlıklı makalemizde diyet muhallebi tarifi, diyet muhallebi tarifleri ve diyet muzlu muhallebi tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Yanıtla